20 тисяч срібняків… З’явилось відео підкупу виборців довіреною особою Бурбака
315

Нещодавно лідер фракції «Народний фронт» у Верховній Раді України Максим Бурбак заявляв з трибуни, що його опоненти використовують брудні, незаконні методи передвиборчої боротьби. Втім, напевне, Максиму Юрійовичу так сподобалось працювати у парламенті, що він сам готовий використати будь-які методи і засоби, нехтуючи навіть святим.

У соцмережах, серед людей вже кілька тижнів ширяться чутки про суми, які пропонують виборцям, так звані, агітатори Бурбака. При чому в усіх населених пунктах – вони різні, напевне, залежать від чесності тих, хто розповсюджує готівку. Ймовірні випадки підкупу виборців у Заставнівському, Хотинському, Сокирянському і Кельменецькому районах набули вже такої масовості, що аудіо- та відеофіксації цього беззаконня почали ширитись мережею.

Нагадаємо, що днями  поліція відкрила кримінальне провадження за статтею 160 Кримінального Кодексу України (Підкуп виборця), який ймовірно відбувався  у церкві на Заставнівщині. Там представник Максима Бурбака також приніс у храм 20 тисяч гривень. Відтак просив підтримати Бурбака і закликати це зробити усіх рідних та близьких.

Втім, вже вчора, спортсмен Іван Гешко опублікував у мережі «Facebook» відеозапис, де зафільмовано, як директор Заставнівського територіального центру соціального обслуговування Лілія Семенюк, не соромлячись, заносить до церкви теж 20 тисяч гривень від кандидата в народні депутати Максима Бурбака. На кадрах зафіксовано, як представниця Бурбака передає паперовий згорток. Жінка каже, що у ньому 20 тисяч гривень від кандидата у нардепи Максима Бурбака і просить підтримати його на виборах.

Чи є такі випадки на Сокирянщині? Скоріш за все так. Ймовірно, координує роботу по розповсюдженню готівки за підтримку кандидата у депутати Максима Бурбака працівник Сокирянської міської ради Олександр Гринюк з родиною.

Надіємось, що реакція правоохоронних органів на ці ганебні випадки буде блискавичною й адекватною, а розслідування – неупередженим.

P.S. Сьогодні стало відомо, що за цим фактом поліція Заставнівщини зареєструвала ще одне кримінальне провадження.