27 навчальних закладів Сокирянщини «стоять на сторожі» якісної освіти та виховання
shkola-e1561638081589

Серце кожного населеного пункту – школа та дитячий садочок. Це осередки навчання, виховання, дозвілля, розвитку. Село живе, допоки функціонують навчальні заклади. Тож і не дивно, що районна влада, представники місцевого самоврядування, педагоги та батьки постійно опікуються проблемами освіти, створюють комфортні умови для навчання підростаючого покоління.

На Сокирянщині для забезпечення виконання делегованих повноважень у галузі освіти функціонує 27 навчальних закладів. Зокрема, 5 дошкільних навчальних закладів,14 навчально-виховних комплексів, 4 заклади загальної середньої освіти І-ІІІ ст., 1 ОНЗ Романковецька гімназія ім. К.Ф. Поповича з двома філіями – Новоолексіївський НВК та Олексіївський НВК, 1 вечірня (змінна) школа ЗОШ ІІ-ІІІ ст. при Сокирянській виправній колонії № 67 та 2 об’єкти позашкільного навчання  – районний центр творчості дітей та юнацтва та Романковецька комплексна дитячо-юнацька спортивна школа.

У загальноосвітніх закладах району працюють 336 педагогів .  Зокрема, 146 спеціалістів вищої категорії (43,1%), 57 вчителів (17%) мають І категорію, 27 – ІІ категорію (8%). Також освітянська родина представлена і  63 спеціалістами (18,7%).  . Забезпеченість медичним персоналом у ЗЗСО становить 100%, практичними психологами – 89%, соціальними педагогами – 26%.

Доступність до якісної освіти започатковується з дошкільної освіти, оскільки саме вона є базою цілісного розвитку майбутніх громадян України, фундаментом творення нового освітнього процесу.

Дошкільну мережу Сокирянського району формують 5 закладів дошкільної освіти – це 17 груп, де виховуються 400 діток та 14 дошкільних підрозділів при НВК. На їх базі сформовано 27 груп, до школи готують 514 дітлахів. Малюки від 3 до 5 років охоплені дошкільною освітою на 75%. Діти 5-6 річного віку здобувають дошкільну освіту стовідсотково. Мова навчання в усіх ЗДО – українська, в ДНЗ «Білокора берізка» с.Грубна – російська, що гарантує право дітей на навчання та виховання рідною мовою.

Усього дошкільною освітою на Сокирянщині охоплено 914 дітей. На базі Вітрянського НВК функціонує короткотривала різновікова група, де виховується 12 дошкільнят. Для дотримання права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної освіти в районі створено інклюзивні групи у Білоусівському та Шебутинецькому НВК, а також у ДНЗ «Суничка» с. Василівка, дошкільну освіту тут отримують по 1 особливій дитинці.

Свідченням позитивних якісних змін у  створенні умов для  доступності дошкільної освіти є  відкриття додаткових груп:  у 2015-2016 н.р. у ДНЗ с.Гвіздівці, у 2017-2018н.р. у Михалківському НВК, у 2018-2019 н.р. у Шебутинецькому НВК.

Усього по району, згідно з офіційною статистикою, на 100 місць припадає 107 дітей. Найбільш перенаповнені групи у ДНЗ «Білокора берізка» с.Грубна, «Гвоздичка» с. Гвіздівці,  дошкільному підрозділі Кулішівського НВК.

Освітній процес організовано  відповідно до комплексної програми «Дитина» та програмно-методичного комплексу «Впевнений старт».

Роботу ЗДО, НВК забезпечують 94 педагогічних працівники, із них  5 директорів, 70 вихователів, 1 вихователь – методист, 4 практичних психологи, 12 музичних керівників, 2  соціальних педагога. Освітні ступені молодший бакалавр, молодший спеціаліст мають 43 педагоги, бакалавр, спеціаліст, магістр – 48 вихователів.

Нова школа стає на старт нововведень і оригінальних рішень та дій, які потребують досвіду, таланту, вмінь і гнучкості. В добру путь! Зростайте!