5-річчя з дня прийняття Закону України «Про пробацію»
unnamed

Із прийняттям Верховною Радою України Закону «Про пробацію» від 5 лютого 2015 року започатковано діяльність служби пробації в Україні. Відповідно до зазначеного нормативно-правового акту було сформовано територіальні підрозділи органів пробації. Одним з них є Сокирянський міськрайонний сектор філії Державної установи «Центр пробації» у Чернівецькій області, в якому на сьогодні індивідуально-виховну та профілактичну роботу зі всіма категоріями суб’єктів пробації здійснює 3 працівників сектору.

Пробація – це можливість для особи, яка вчинила правопорушення, змінитись без ізоляції від суспільства, отримати необхідну підтримку на шляху до змін, зберегти сімейні стосунки, роботу та житло.

Пробація – це не лише контроль над засудженими, а й соціально-виховна робота, консультації із психологом, профілактика рецидивів, сприяння у працевлаштуванні. Завданням пробації є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.

Під час постановки на облік всебічно вивчається особистість та складається індивідуальний план роботи з кожним суб’єктом пробації.  Працівники уповноваженого органу з питань пробації  постійно співпрацюють з відповідними службами, що допомагають суб’єктам пробації які перебувають на обліку: працевлаштуватися, проводять соціально-виховні заходи, розвивають особистість, допомагають змінити їх світогляд на краще та залучають до здорового способу життя.

Виправлення правопорушників та засуджених, які не становлять небезпеки життю і здоров’ю громадян  в умовах існуючого суспільства під наглядом пробації більш ефективно ніж просто їхня ізоляція (95% клієнтів успішно проходять пробацію та не вчиняють повторних злочинів). У суспільстві існує стереотип, що за злочин необхідно запроторювати у в’язницю. Але покарання колись закінчиться і правопорушник повернеться у суспільство після тривалого спілкування з такими самими злочинцями, без засобів існування, без розуміння, без підтримки. Чи багато людей мають бажання з ним зустрітися?

Широка  громадськість  не володіє достатньою інформацією про те, що існують покарання без позбавлення волі  для  правопорушників, які не несуть загрози життю і здоров’ю людей. Ці покарання виконує служба пробації, яка не лише контролює поведінку таких правопорушників, але й допомагає їм зрозуміти і виправити свої помилки. Перспективи запобігання повторних злочинів набагато краще, ніж після тривалого утримання у в’язниці за гроші платників податків!

Одним з пріоритетів програми дій Уряду України є розширенням покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та зменшенням повторних злочинів.

Розвиваючи пробацію ми спільними зусиллями зробимо все, щоб покращити життя та добробут осіб, які перебувають у конфлікті з законом. Адже кожна людина має право на другий шанс.

 

Сокирянський МРС філії ДУ «Центр пробації» у Чернівецькій області