Відкрите звернення депутатів Ожівської сільської ради до жителів м.Новодністровськ, депутатів Новодністровської міської ради
звернення

Шановні новодністровці, депутати міської ради!

Ми, депутати Ожівської сільської ради занепокоєні ситуацією, що склалась у взаємостосунках між нашими територіальними громадами.

З моменту заснування міста, відносини ожівчан і новодністровців завжди були добросусідськими. Під будівництво м. Новодністровськ за рахунок земель колишнього радгоспу «Прапор Перемоги» виділялись земельні ділянки, наші жителі села охоче приймали у свої домівки першобудівельників, їх діти відвідували Ожівську школу та дитячу установу, а зараз багато новодністровців проживають та працюють в нашому селі і навпаки. І таких прикладів багато.

Але дії, які дозволяє собі керівництво Новодністровської міської ради по відношенню до Ожівської сільської ради не сприяють добросусідству. Амбіційні очільники міста та купка їх прихильників, нехтуючи інтересами жителів с.Ожеве, вирішують власні інтереси, прикриваючись турботою про долю міста.

Вимогу секретаря Новодністровської міської ради Цимбалюк Н.О. скасувати рішення Ожівської сільської ради та доповісти про виконання її примхи, інакше як втручанням у власні повноваження представницького органу с.Ожеве та зневагою до ожівчан не назвати.

Наше село не підпорядковано місту, а на своїй землі будемо самі господарювати в межах Конституції і законів України.

Однією з найболючішою проблемою для м.Новодністровськ та с.Ожеве є використання сміттєзвалища, що розташоване на території села. Цей об’єкт завдає неабияких збитків для ожівчан, як матеріальних, так і екологічних. Завершується термін договору оренди, а обіцянка заступника міського голови Гінгуляка О.М. профінансувати роботи по впорядкуванню сміттєзвалища так і залишилися обіцянкою. Ми розуміємо, що керівництво міста турбується про екологію міської території та економію коштів міського бюджету, але ж ці питання не можна вирішувати виключно за рахунок людей, що мешкають в селі.

Ось вже майже 15 років не вирішується проблема насосної станції І-ІІ підйому. Земельні ділянки під станцією використовуються без правовстановлюючих документів, здійснюється самовільне будівництво водогону, інших виробничих об’єктів без відповідних дозволів та погоджень Ожівською сільською радою. До сільського бюджету не надходить плата за землю та плата за нерухоме майно відмінне від земельної ділянки. З року в рік очільники Новодністровської міської ради обіцяють вирішити проблему, але далі обіцянок справа не просувається. Бездіяльність міського керівництва  призвела до встановлення у місті високих тарифів на воду.

Хочемо зауважити, що керівництво міста не бажає узгоджувати питання виробничого характеру із громадою с.Ожеве та спільно вирішувати існуючи проблему в межах законності, що і призводить до прикрих непорозумінь, від яких страждають мешканці обох населених пунктів.

Тому ми звертаємось до Вас, шановні новодністровці, депутати Новодністровської міської ради, поставитися з розумінням до ситуації, що виникла й існує багато років, адже добросусідські відносини між нашими територіальними громадами є дорожчими, ніж інтереси окремих недолугих амбіційних осіб.

Звернення схвалене рішенням ХХХХVI сесії ради VIІ скликання

Ожівської сільської ради від 23.12.2019 року