А понишпоримо у чужій кишені…
630_360_1477650633-5807

Із якогось дива Сокирянська міська рада минулого тижня намагалася знову зробити негативний посил на адресу районної ради та райдержадміністрації. От хочеться людям містечкової війни, ніяк не заспокояться. То розтрублять на всю Украну, що їхні квіти й вінки забрали від пам`ятника (до речі, вицвілі торішні вінки так і стоять біля пам`ятників поруч із свіжими), то ще якийсь конфуз придумають, щоб з нашого району люди сміялися та дивувалися…

А тепер ось виставили на своєму сайті декларації за 2017 рік окремих керівників району зі своїми недолугими коментарями. А для чого? Інформація про декларації – відкрита для всіх, і кожен може зайти на сайт, поцікавитися. То для чого? Тим більше, що треба було б спочатку заглянути у свої подані декларації, у яких, м`яко кажучи, не так то все й однозначно…

Але по порядку. Радує те, що зі свого «барського плеча» «верхівка» міської ради вирішила покращити добробут голови районної ради В.В.Козака й «обдарувала» його ще й яхтою та… особистим гелікоптером. Відверто кажучи, багато хто позаздрив цьому, а тому ми зателефонували В.В.Козаку, щоб все-таки уточнити дані про його майно. «Якщо міський голова покаже мені ці транспортні засоби, то я їх подарую йому на День міста, – сказав Василь Васильович – Може, він з гелікоптера краще побачить, де і скільки сміття в Сокирянах, або оприскуватиме сад біля ст.Сокиряни…» Занепокоїли авторів викладки на міському сайті 300 гектарів землі, які вони також «віддали» у власність сім`ї В.В.Козака. Хоча все це – для довірливих громадян. Бо, напевно, у міськраді добре знають, що ці землі орендуються. Мало того, тут чи не найвища завантаженість на 1 гектар та найвищі податки за орендовану землю, які справно сплачуються.

Під мікроскоп всюдисущого «принципового» ока потрапила декларація заступника голови райради О.С.Бойка. Йому зробили неабиякий комплімент, назвавши «сірим кардиналом», тим самим визнаючи його значний авторитет і вплив на ситуацію в районі. Хоча «розгулятися» у цій декларації практично не було можливості, бо сім`я давно живе у батьківській хаті, на яку право власності задокументовано ще у 1997 році. І земельна ділянка теж батьківська. Невеличкі «привіти» сайт міської ради передав і керівнику справами районної ради С.Е.Горну та заступнику голови райдержадміністрації А.М.Маркевичу.

Але все це не так цікаво. Про більш «драйвові» історії розповідають у нашому дворі – найбільшому у Сокирянах. Посудіть самі: сім п`ятиповерхових будинків, 175 квартир! Це як цілком самостійний населений пункт. Призупиніться після робочого дня біля будь-якого під`їзду і … дізнаєтеся все і про всіх. Навіть те, про що не дуже й хотілося б відати. Скажімо, додаток до декларацій чиновників із Сокирянської міськради. Пам`ятаєте, як щиро розсміявся зал будинку культури, коли на звіті міського голови перед громадою ( 27 квітня) В.С.Равлик на питання із залу відповів, що у нього є лише дві земельні ділянки, трошки більші, ніж по 20 соток. У декларації мера зазначено, що родині належать:

Земельна ділянка.  Дата набуття права 04.12.2009. Загальна площа (м2): 1000;

Земельна ділянка.  Дата набуття права 04.12.2009. Загальна площа (м2): 2442;

Земельна ділянка. Дата набуття права 09.09.2008. Загальна площа (м2):20000;

Земельна ділянка.  Дата набуття права 01.10.2015. Загальна площа (м2): 17227;

Земельна ділянка. Дата набуття права 01.10.2015. Загальна площа (м2): 2412;

Житловий будинок. Дата набуття права 28.12.2012. Загальна площа (м2):130.4;

Інше приміщення.  Дата набуття права 01.11.2008. Загальна площа (м2): 49,4;

 Автомобіль легковий.  Дата набуття права 06.04.2013; (І для чого придбавали, якщо сім`я успішно користується службовим транспортом).

Причіп бортовий одноосний. Дата набуття права 09.08.2008

Але, кажуть, у Равликів з`явився не так давно ще й диво-трактор, МТЗ-82, і причіп, і плуг, і інше знаряддя, що коштує все те, на око знавців, десятки тисяч доларів. Якщо так, то це ж не лише на ті дві ділянки по 20 соток… Вражають дві земельні ділянки, дата набуття права на які зазначена 1 жовтня 2015 року. Саме в період, коли міській раді належало зарезервувати земельні наділи для учасників АТО, щоб потім (а таке було) не обдаровувати їх чагарниками, а надати нормальні ділянки.

А ще, кажуть (хтось бачив), в палаці мера навіть ліфт є. Отож має він та й має всього! Навіть, кажуть, має паспорт… громадянина Молдови. І в деяких торгових підприємствах є мерова доля. Словом, якщо це правда, то хай усе має й здоровим буде. Тільки б трошки добріший і щедріший був до людей. Бо якось сумно стало у Сокирянах. Це тільки в Чернівцях та в Києві «знають», що Сокирянська ОТГ процвітає. Вони ж не пили нашої води, не рахували своїми ступнями камінці на тротуарах, не били машин на бездоріжжі, не відчували на собі того диктату керівництва, як то пацили окремі вчителі та діти. Це все люди знають, відчувають та обговорюють біля під`їздів, при зустрічах.

Дивно те, що заступник голови В.Ф.Чорний, який позиціонує себе як головний кандидат на посаду мера на наступних виборах (або й раніше), але таки не дотягує до звання «сірий кардинал», чомусь не вказав у декларації, що має дітей. Щодо об`єктів нерухомості  в його декларації зазначені:

Житловий будинок. Дата набуття права 03.10.2004. Загальна площа (м2):24;

Земельна ділянка. Дата набуття права 17.02.2005. Загальна площа (м2):2412;

Земельна ділянка. Дата набуття права 17.02.2005. Загальна площа (м2):1723;

Земельна ділянка. Дата набуття права 23.04.2015. Загальна площа (м2):543;

Земельна ділянка. Дата набуття права 24.04.2015. Загальна площа (м2):543;

Земельна ділянка. Дата набуття права 24.04.2015. Загальна площа (м2):535;

Земельна ділянка. Дата набуття права 22.04.2015. Загальна площа (м2):543;

Земельна ділянка. Дата набуття права 22.04.2015. Загальна площа (мі):543.

Як бачимо, посада заступника міського голови пішла Філімоновичу на користь. Лише у 2015 році його родина (юрист знав, як документи оформити) набула право власності на п`ять земельних ділянок! (Міг би вділити трохи і учасникам АТО, чи просто жителям Сокирян). Десь загубилася в декларації заступника голови двоповерхова хатинка, будівництво якої останнім часом активізувалося, що спостерігають всі жителі Сокирян. Чи, може, вона записана на когось іншого? Не видно в декларації коштів, отриманих за урожай із земельних ділянок (кажуть, соя торік вродила щедро).

І то все ці люди знають, бачать, докопуються. Можна таки порадіти за В.Ф.Чорного: благодатним для нього був 2015-ий. І легковий автомобіль з`явився, і причіп придбав. Якщо раніше в його декларації не були вказані грошові активи, то за 2017 з`явилися в родині гарні суми: 80 тис.грн., 120 тис., 24 тис.доларів…

Не знати чого пліткують, що десь ще є гаражі, приміщення колясочної… Словом, добре, що маєте та ще й вмієте «поділитися» – позаписувати все не лише на себе.

Не бідує, слава Богу, і начальник відділу організаційної, кадрової роботи, зв`язків з громадськістю, засобами масової інформації В.М.Марівцан. Крім усього іншого, її сім`я «записала» у 2017р. на інших осіб дві земельні ділянки по 500м2 (так задекларував чоловік). Усього  мають шість земельних ділянок, п`ять із них по 500м2. (Очевидно, помилилась, бо в рішенні сесії вказано – по 50 соток).

Згадали співрозмовники й про позичені кошти, через які В.М.Марівцан мала торік чималий клопіт, бо забула їх вказати в декларації за 2016 рік.

Все-таки якось усе це не зовсім етично, що працівники міської ради саме під час війни «накладали лапки» на землю, ефективно вирішували свої та своїх прихильників питання.

Можна порадуватися й за родину в.о.старости с.Коболчин В.І.Гринюка, яка має в користуванні близько десятка земельних ділянок, а одна із них навіть 2015р. зафіксована у Сокирянах – 6912м2. Напевне, в обмін на щось…

Молодці хлопці й дівчата! Чим багатший кожен українець буде зокрема, тим багатшою буде вся Україна. За останній добрий десяток літ декларації високопосадовців, керівництва району друкувалися у «Дністрових зорях», тепер – публікуються на сайтах. Будь-хто може поцікавитися й зробити свої висновки. А якщо є бажання, можна дослухатися й до інформації біля під`їзду чи на лавці біля клубу… Цікаво, а якби в декларації з`явився розділ «Рівень совісті і порядності», що б задекларували правдолюби з міської ради?

Валентина Гафінчук