Андріївські вечорниці в ДНЗ «Гвоздичка» с.Гвіздівці

Свято Андрія Первозваного – дуже шановане свято протягом багатьох віків в Україні. Щораз нові покоління приймають його за своє, продовжують та розвивають його народні традиції, бо їх збереження має велике значення для виховання молоді.

Це одне з найулюбленіших передноворічних свят, яке традиційно відзначається в нашому дитячому садку «Гвоздичка» с. Гвіздівці 12 грудня 2019року. Організаторами та учасниками цього календарно – обрядового дійства були діти різновікової старшої групи «Дзвіночок» (вихователь Гангал Марія Василівна).

Роль господині виконала Гангал Марія Василівна, а  роль господаря музичний керівник Трофанюк Наталія Василівна.

Моторна, дбайлива господиня та її чоловік – господар гостинно приймали у своїй імпровізованій оселі гостей.

Першими на свято завітали співаючи українську пісню «Ой на вечорниці» дівчата. Потім прийшли хлопці та разом співали і танцювали під пісню «Ой є в лісі калина». Діти старались якнайкраще передати споконвічні традиції українського народу.

Не обійшлося на святі без ворожіння. Дівчата намагалися дізнатись про свою долю, ворожили на чобітки, на тарілки, на ім’я.

Найурочистіший момент  свята – обряд «Кусання калити». Хлопці по черзі намагалися її вкусити, дівчата в цей час їх смішили.

Найсмачнішою частиною свята стало частування дітей пирогами та калитою.

Святкування калити – справжня можливість поринути в атмосферу українських традицій, зазирнути у минуле нашого народу.

Міцний наш рід, жива у ньому пам’ять про минуле. Тож бережімо цю прекрасну невичерпну скарбницю –  у ній розум, кмітливість, гумор, надія, і світло завтрашнього дня.

Кажуть, усі ворожби та бажання «під Андрія» збуваються. Тож нехай те тепло і любов, які наші діти щедро розсіяли поміж присутніх у цей день, повернуться до них, даруючи їм щасливу долю.

Тимчук Надія Гаврилівна,

завідуюча ДНЗ «Гвоздичка» с.Гвіздівці