Бережіться! Хвороба наступає!
Рисунок1

Щодня аналізуючи повідомлення офіційних джерел, а також засобів масової інформації, бачимо, що в області, як і в Україні,  стрімко зростає кількість інфікованих COVID-19.

Ріст захворюваності спостерігається і серед жителів Сокирянського району. За даними районних лікувальних установ  станом на 13 серпня  7 осіб з підтвердженим корон вірусом  відзначають  легкий перебіг хвороби та лікуються вдома, під наглядом сімейних лікарів. Це, зокрема, жителі сіл Сербичани та Романківці, а також міста Сокиряни.

На стаціонарному лікуванні з підтвердженим діагнозом – 16 людей, з них –  13  у інфекційному відділенні, у 3 хворих –  стан важкий, допомогу їм надають у реанімації. Крім того, ще 12 жителів Сокирянщини мають підозру на коронавірус, вони у інфекційному відділенні, результати досліджень очікуються. За даними лікарів, найбільше хворих з Сокирянської об’єднаної громади та сіл Вашківці і Романківці.

За словами фахівців, така ситуація виникла після введення суттєвих послаблень карантинних обмежень. Збільшення хворих, насамперед, пов’язане з тим, що громадяни почали активно відвідувати місця масового скупчення людей, не дотримуються соціальної дистанції, не використовують засоби персонального захисту та дезінфектори.  Зросла кількість хворих і серед відпочивальників. За даними статистики, близько 20% тих, хто повернувся з курортів, роблять тести на COVID-19 і отримують позитивний результат. Якщо не вжити заходів, то за два-три тижні можливе пікове навантаження на медичні заклади та лікарів, – вважають фахівці.

Коронавірусна інфекція поширюється досить швидко, та часто має безсимптомний характер перебігу. Це означає, що людина сама, не маючи симптомів, є переносником інфекції, що є небезпечним для оточуючих, особливо для людей   з хронічними  супутніми захворюваннями, а також для людей похилого віку, адже саме ці категорії перебувають в групі ризику.

У  даному випадку необхідно розуміти, що жодні обмежувальні заходи не будуть ефективними,  поки кожен з нас не усвідомить всю серйозність ситуації та необхідність  чіткого дотримання встановлених норм та правил.

У  першу чергу варто пам’ятати про виконання елементарних санітарно-гігієнічних вимог, як  то дотримання соціальної дистанції при спілкуванні з людьми, не менше 1,5 – 2 м; миття рук з милом та використання антисептиків та  засобів індивідуального захисту.

Шановні жителі Сокирянського району! Не відвідуйте  без нагальної потреби місця масового скупчення людей. Якщо виникла потреба відвідати магазин або аптеку, – обов’язково використовуйте захисну маску та рукавички.  Зверніть увагу на потреби людей похилого віку, які проживають разом з вами, або неподалік. За можливості, забезпечте їх продуктами харчування та ліками, адже ці люди в групі ризику і важче переносять наслідки хвороби.

І, найголовніше, якщо ви почуваєтесь погано, – телефонуйте своєму лікарю, або за номером 098 471 05 35, де ви отримаєте додаткову інформацію.. Типові симптоми коронавірусної інфекції: гарячка, груди та спина – гарячі на дотик, сухий кашель, втома, іноді біль у легенях, втрата або спотворення смаку та нюху.

Якщо ви виконали рекомендації свого лікаря, однак у вас підвищилась температура вище 38 градусів і вам важко дихати, – викликайте “швидку допомогу” за номером 103. Під час виклику “швидкої” не приховуйте симптомів та інформацію щодо ймовірних контактів із хворим на COVID-19, щоб дати можливість медичним працівникам одягнути засоби захисту.

Пам’ятаймо, що наше благополуччя залежить від нас! Будьте здорові! Бережіть себе та своїх рідних!