Більшість василівчан пов’язують своє майбутнє з Новодністровськом

31 травня відбулася позачергова сесія Василівської сільської ради. Головне питання, яке вносилось на розгляд сільських депутатів – подальша доля сіл Василівка та Розкопинці у зв’язку з територіальною реформою. То ж  у роботі такої доленосної сесії взяли участь всі чотирнадцять сільських депутатів, депутат обласної ради Микола Коваль  та кілька десятків місцевих жителів. Засідання тривало під головуванням сільського голови Анатолія Зеленого.

Передувало розгляду даного питання кілька звернень з пропозиціями про об’єднання від Новодністровської та Сокирянської міських рад, а також Грубнянської сільської ради.  Порівняно з іншими територіями Василівська громада виглядає доволі «ласим шматком», в першу чергу для Новодністровська, адже саме на василівських і розкопинських землях побудована найбільша гідроакумулююча  електростанція Європи, а це податки, робочі місця  та можливість розвитку інфраструктури. Тож, дещо дивувала пасивна позиція очільників Сокирянської ОТГ, але там завжди своє бачення розвитку.

Відтак перед тим,  як прийняти доленосне для громади рішення, окрім громадських слухань, для вивчення думки мешканців села депутати запропонували провести подворове опитування сельчан, до якого долучились і місцеві активісти. У бюлетені, розробленому сільською радою,  пропонувалося три варіанти: приєднання до Новодністровська, утворення однієї об’єднаної громади на теренах району з центром у Сокирянах чи створення самодостатньої громади у межах свого населеного пункту.  Тож результати опитування громадян були оприлюднені на сесії сільської ради, а кожен депутат поділився своїми враженнями про спілкування з виборцями, зокрема,  депутати зауважили, що у селі працюють кілька груп людей, які агітують за приєднання до Новодністровська.

Як засвідчили цифри, переважна більшість жителів села Василівка висловилися за об’єднання із містом енергетиків, трохи менше бажали б,  щоб Василівка та Розкопинці ні до кого не приєднувались.

Зваживши на  думку виборців,  11 депутатів сільської ради проголосували «за» майбутнє об’єднання Василівки у Новодністровську ОТГ. Однак процес складний та  потребує врахування ретельного прорахунку та обговорення і декларації всіх важливих питань. Тож Василівський сільський голова Анатолій Зелений доповів депутатам та присутнім,  яким є фінансовий стан громади напередодні об’єднання, і чому Василівка так потрібна Новодністровську.

Адміністративно-територіальна реформа, як кожна нова справа, має своїх прибічників і тих, хто не до кінця довіряє таким нововведенням, коли під питанням залишаються десятки невирішених проблем і ніхто не гарантує їх подолання. Як житиме одне з найбільш фінансово забезпечених сіл району без своєї сільської ради ? Покаже час…