Будівництво водогону у Кельменцях вийшло на фінішну пряму

Проблема з питною водою у селищі Кельменці, втім, як і в багатьох інших населених пунктах, існує давно. Адже стара система водопостачання Кельменців була споруджена ще у 70-х роках минулого століття і охоплювала вона лише близько 30% домогосподарств райцентру. До того ж, ті 6 свердловин, які вже діяли, не могли в повній мірі забезпечувати потреби наявних абонементів питною водою через нестачу води. Тому, ще у далекому на сьогодні, 2007 році було вирішено розпочати будівництво нового водогону. Але спорудження такого об’єкта потребувало значних фінансових ресурсів, тому роботи просувалися надто повільно, а згодом і зовсім припинилися.

З роками проблема нестачі питної води ставала дедалі гостріше. Це розуміли і прості жителі, і очільники селища зокрема і району в цілому. І ось у 2016 році, завдяки чисельним зверненням керівництва селища та району і за підтримки обласної державної адміністрації проект «Реконструкція мереж водопостачання та водовідведення смт.Кельменці» було відібрано для фінансування за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Два роки тривали будівельні роботи, два роки люди з розумінням ставилися до тимчасових незручностей, бо ж з нетерпінням чекали того моменту, коли більшість домогосподарств зможе доєднатися до нової водопровідної мережі.
Зрештою, минулого вівторка, 6 листопада, у Кельменцях відбулась така довгоочікувана подія – урочисте відкриття першої черги водогону.

Подія знакова, тому розділити радість із кельменчанами й завітали поважні гості – голова Чернівецької облдержадміністрації Олександр Фищук, голова обласної ради Іван Мунтян, заступник голови облдержадміністрації Ігор Богатирець, начальник управління капітального будівництва Олександр Пуршага, голова Кельменецької РДА Віталій Швець, голова районної ради Віктор Ілаш, селищний голова Сергій Буняк, а також керівники установ та
організацій району.

У своїй вітальній промові Олександр Фищук відзначив важливість побудови водогону, наголосивши на тому, що розвиток інфрастуктури населених пунктів є пріоритетним у роботі крайової влади, бо це обов’язкова складова гідного життя наших громадян.

Віталій Швець висловив щирі слова вдячності усім, хто доклав чимало зусиль і своєю працею долучився до побудови даного об’єкту. І хоча це поки що лише завершення першої черги будівництва, висловив сподівання, що до досягнення кінцевої мети залишилось вже не так багато, адже потрібно прокласти ще 3 км каналізаційних мереж і об’єкт буде остаточно здано в експлуатацію.

До відома, загальна кошторисна вартість проекту складає 38 млн. грн. За період часу 2007-2011 років було освоєно 3020 тис. грн. субвенції з державного бюджету. Протягом 2016-2018 років з фонду регіонального розвитку освоєно 32141 тис. грн., співфінансування з місцевого бюджету становить 3700 тис. грн. На даний час прокладено 26 км водопроводу та 5 км каналізаційних мереж. Також проведено опоряджувальні роботи в приміщеннях електролізної та операторської, виконано роботи зі встановлення зон санітарної охорони.

Звісно, яке ж то свято по-українськи без гарної пісні і щирого слова. Тож високоповажних гостей піснею розвеселяли аматори народного мистецтва – жіночий вокальний ансамбль «Журавка», дует РБНТД у складі Володимира Паламарчука та Миколи Ганіна, солістка Леся Катеринчук. Ведучою урочистостей була провідний методист РБНТД Наталка Білобрицька.

Надія ПАУК, головний редактор газети «Рідне слово»

Фото автора