Бюджетники Сокирянщини та Хотинщини долучились до пікетування Кабміну і Верховної ради

У середу, 6 липня, освітяни, лікарі та лісівники Сокирянщини взяли участь у Всеукраїнській акції протесту профспілкових об`єднань проти підвищення комунальних тарифів. До столиці на маніфестацію громадського масового руху  приїхали люди з усіх куточків України, це були  представники багатьох профспілок, зокрема, медичних, нафтових, освітніх. За різними даними у мітингу взяло участь від 15 до 45 тис трудящих.

З лозунгами «Ні тарифному геноциду», «Європейським цінам – європейські зарплати», «Ні порушенням конституційних прав трудящих» та прапорами своїх профспілок мітингувальники пройшли центральними вулицями Києва та направились до Кабінету міністрів України.

Поряд  з будівлею Уряду  вимоги  протестуючих озвучив голова Федерації профспілок України Геннадій Осовий, а це –  підвищення мінімальної зарплати з 1 450 грн до 3 057 грн., виведення  економіки з тіні, зростання реальних доходів українців та прозорість  тарифів на житлово-комунальні послуги. Після чого група активістів передала їх Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману.

У результативності проведеної акції переконаний голова Чернівецької обласної організації профспілки працівників освіти і науки Володимир Дутчак.

На трибуні поруч з Верховною радою України представники різних професій емоційно розповідали про проблеми в галузях  та вимагали прислухатись до них можновладців. Зазначимо, що акція проходила без участі будь-яких політичних сил, а появу на трибуні  Олега Ляшка різко засудили наступні виступаючі –

На запитання журналістів радіо СОК ФМ , «чи виконає влада  вимоги трудящих»,  представник профспілок у Парламенті Сергій Каплін зазначив, що лише радикальні дії змусять владу піти на компроміс.

Спілкуючись з учасниками мирної акції дійсно розумієш, що на вулиці вийшли люди праці, яких змусила залишити робочі місця безвихідь. І принизливо було чути провокаційні запитання представників деяких столичних ЗМІ про проплату акції.

Відтак Всеукраїнський марш протесту висунув ультиматум Урядові та Верховній Раді, надавши 10 днів на розробку графіка підвищення зарплат і пенсій.   У іншому разі профспілки залишають за собою право продовжити протестні акції у значно більших масштабах.