Через Сокирянську ОТГ працівники сфери культури району можуть залишитись у лютому без заробітної плати (ВІДЕО)

Одне з найактуальніших питань, що розглядалось на апаратній нараді у Сокирянській районній державній адміністрації, – своєчасна виплата заробітної плати працівникам бюджетних установ.  Як зазначалося, нині в районі склалася критична ситуація щодо фінансування бюджетних установ соціально – культурної сфери, що фінансуються з районного бюджету та безпосередньо надають делеговані державою послуги мешканцям, дітям, учням Сокирянської об’єднаної громади. Як зауважують фінансисти, це сталося в результаті   не  оплати Сокирянською міською радою за фактично проведені витрати на надання соціально – культурних послуг жителям ОТГ та з тим, що запланована міською радою субвенція районному бюджету розрахована на рівні минулого року, де не враховано підвищення розміру мінімальної заробітної плати та тарифів на енергоносії. До того ж, з початку року цільової субвенції, що надійшла з Державного бюджету до ОТГ, від Сокирянської міської ради отримано лише 0,3% до плану.  Слово в.о.голови Сокирянської РДА Петру Бескупському:

І, якщо минулого місяця соціальної напруги вдалося уникнути, виплативши заробітну плату працівникам районного територіального центру, центру реабілітації дітей – інвалідів, центру творчості дітей та юнацтва, мистецьких шкіл за рахунок резервів районного бюджету, в лютому поточного року такі кошти на рахунку районного бюджету відсутні. Тож фінансування закладів бюджетної сфери, які надають делеговані державою соціально – культурні послуги мешканцям, дітям, учням м. Сокиряни та с. Коболчин буде призупинено. За повідомленням профільних відділів, неодноразові звернення до міського голови щодо вирішення питання наразі результатів не дали.

Тож в підсумку наради було дано доручення вжити заходи щодо стабілізації фінансової ситуації в районі та звернутися до обласних інстанцій щодо сприяння у  вирішенні проблемних питань.