«Чернівцігаз збут»: на Сокирянщині боржникам масово припинятимуть газопостачання
censor_news_big3

Загальна заборгованість жителів Сокирянського району та м. Нововдністровськ станом на 1 липня 2019 року сягнула 39,7 млн грн. Збільшення неплатежів та накопичення заборгованості змушує компанію вдаватися до припинення газопостачання таким споживачам та стягнення заборгованості через виконавчі органи. Повідомляє ТОВ «Чернівцігаз збут».

У Сокирянському районі та Новодністровську борги понад 5 тис. грн мають 1250 побутових споживачів, а більш як 10 тис. грн – 270 клієнтів. Рекордний борг за газ – 41 589,39 тис. грн. У червні «Чернівцігаз Збут» розіслав 54 письмових повідомлення клієнтам-боржникам про припинення постачання природнного газу.

Чинне законодавство передбачає, що якщо споживач систематично не сплачує і накопичує борги, компанія-постачальник природного газу повинна припинити поставки газу. Першочергово направляються письмові повідомлення про припинення газопостачання. Якщо ж після цього борг не погашений, компанія ініціює відключення і стягнення боргу в судовому порядку.

При відключенні за борги повторне приєднання до системи газопостачання можливе лише після повного погашення заборгованості та компенсації збитків, пов’язаних з припиненням та поновленням газопостачання, а це близько 700 гривень додаткових витрат.