Члени обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю ознайомилися з об’єктами соціальної сфери Сокирянського району

– Приємно, коли представники влади зацікавлені в питаннях забезпечення архітектурної доступності закладів культури, охорони здоров’я тощо для людей з інвалідністю, – зазначила заступниця голови обласного комітету доступності Валентина Добридіна, відвідавши Сокирянщину..

Днями заступник голови обласної державної адміністрації Олексій Бойко, голова обласного Комітету та члени Комітету побували на Сокирянщині і ознайомилися з об’єктами соціальної та інженерно – транспортної інфраструктури райцентру. В маршруті – найбільш важливі соціальні об’єкти: районний освітньо – мистецький центр, меморіальний комплекс, районна лікарня. Про історію будівництва, діяльність та перспективи детально розповів нашим гостям  заступник голови обласної державної адміністрації Олексій Бойко. Враження більш,  ніж позитивні. Неочікувано сучасний та детальний підхід будівельників та районної влади до проєкту будівництва освітньо-мистецького центру в контексті рівнодоступності різних груп населення –  вражає. Валентина Добридіна відзначила наявність всіх елементів доступності маломобільних груп населення до закладу, що надаватиме і освітні,  і культурні послуги. Про це йдеться на сайті Сокирянської РДА.

– Таких умов немає в «Охматдиті», – зауважив наймолодший член Комітету, перебуваючи в соматичному відділенні Сокирянської районної лікарні.

Разом із заступником голови обласної державної адміністрації Олексієм Бойком, головою районної ради Василем Козаком та першим заступником голови районної державної адміністрації Олександром Янчаком члени Комітету побували у відділеннях районної лікарні, були приємно вражені та особливо підкреслили  гарні умови надання медичних послуг, звернули увагу на позитивне вирішення надважливого питання – відкриття відділення гемодіалізу, роботу сучасного КТ тощо.

Як при цьому зауважив голова районної ради Василь Козак, цікавим є те, що дані об’єкти -довгобуди, зі стажем «заморозки» понад 20 років. Те, що сьогодні створено, є  надзвичайно важливим  для жителів Сокирянського району, найвіддаленішого в області. Загалом в усіх населених пунктах на об’єктах охорони здоров’я, культури, освіти, органах місцевого самоврядування забезпечено безперешкодний доступ для осіб з обмеженими фізичними можливостями в повному обсязі.

У підсумку відвідин та обговорення питань забезпечення рівного доступу до важливих об’єктів соціальної сфери – відповідні доручення та рекомендації.