Чому ми дозволяємо «равликам» заощаджувати на освіті наших дітей? (ВІДЕО)

Розпочався черговий навчальний рік, і вже за усталеною традицією батьки учнів Сокирянської загальноосвітньої школи №1 почали оббивати пороги міської ради. Причина їх вимог законна і проста – забезпечити належні умови для здобуття освіти дітьми. Втім,  посадовці Сокирянської міської ради живуть за своїми законами, а всі інші  – можна потурати.

Відтак Міністерством освіти і науки України з метою створення сприятливих умов для вивчення окремих предметів, спрямованих на формування знань, світогляду, розвиток інтелектуальних і творчих здібностей, емоційно-вольових та фізичних якостей учнів розроблено і затверджено «Порядок поділу класів на групи при вивченні окремих предметів», обов’язковий для виконання у всіх навчальних закладах держави. Однак, напевне,  окрім Сокирян. Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook голова ради школи №1 Ростислав Бузило.

Відповідно до Порядку при вивченні української мови у 1-4 класах закладів освіти не більше 5 годин на тиждень, а також при вивченні інших мов (включаючи іноземну мову), які не є мовами навчання в закладі, а вивчаються як предмет – якщо у класі більше 27 учнів. Такий самий принцип поділу класів і  при проведенні уроків з трудового навчання у 5-9 класах.

В свою чергу, вочевидь,  бажаючи заощадити кошти, чиновники Сокирянської міської ради вирішили, що Порядок міністерства їм не «указ» і дозволили керівництву Сокирянської першої школи поділити класи на групи лише з кількістю більше 30 учнів. Принаймні, так стверджують у школі.  На сьогоднішній день з 22 класів ЗОШ №1 – 11 мають 27 і більше учнів, а саме: 1-А, 1-Б, 2-А, 3-Б, 4-Б, 5-А, 6-Б, сьомі А та Б, 8-Б та 11 клас. Причому поділ є лише в тих класах, які дійсно нараховують більше  30 учнів, а саме,  в трьох і ще одному….

У кожному правилі, навіть Сокирянської об’єднаної громади, існують виключення, у 7-А, відповідно до вимог чинного законодавства, збережено поділ учнів на групи при вивченні окремих предметів. Ви знаєте чому? А тому, що в цьому класі навчається дитина заступника міського голови Володимира Чорного. «Совпадєніє? Не думаю». Можливо, якби більше дітей посадовців міської ради навчались у ЗОШ №1, у виграші були б і всі інші городяни?

Не звертають уваги сокирянські бюрократи і на «Нову українську школу».  Мало того, що жоден з класів початківців не ділиться для вивчення рідної мови, наповненість їх вражає – 1-А –  32 учні, 2-А – 30. Нові парти, які призначені для розміщення лише одного учня, неможливо правильно розмістити у класних кімнатах, а вчителі не мають змоги донести відповідний матеріал і підійти до кожного.

Як не дивно, Василь Равлик всю вину перекладає на адміністрацію навчального закладу.

Зекономлені кошти, напевне, ідуть на фінансування дороговартісних забаганок і вояжів мера та його оточення.

“Шановні батьки, рівень знань наших з вами дітей  – це наш добробут в майбутньому. Кожен з нас переймається тим, якою буде донька чи син, закінчивши школу.  Ми всі прагнемо дати дітям глибокі знання, розвивати їх уміння та навички, тобто, підготувати до дорослого життя. Просимо займатись з школярем, що прагне стати студентом, репетиторів.  А як інакше, якщо у класній кімнаті, розрахованій на одну кількість учнів, займається значно більше… Та й педагогам непросто з такою аудиторією, та вони мовчать… «Інакомисліє» у стінах Сокирянської школи №1 карається суворо. Якщо потрапиш у немилість, – втратиш посаду, навантаження, не отримаєш чергове звання, підеш на пенсію, попри те, що користуєшся авторитетом у батьків і учнів”, – пише Ростислав Бузило.

Жаль, що педагоги, які обрані депутатами, не використовують у повній мірі свій голос, повноваження та можливості впливати на такі фактори, що ускладнюють і погіршують  навчально-виховний  процес через непрофесіоналізм нинішньої місцевої влади.