Чи функціонуватиме надалі амбулаторія загальної практики-сімейної медицини у Вашківцях? (ФОТО)

Днями голова Сокирянської районної ради Василь Козак спільно з посадовцями районної державної адміністрації, комунальних лікарських установ вивчав стан надання медичних послуг у Вашківцях та Шишківцях. Нагадаємо, що ці населені пункти входять до складу Вашковецької об’єднаної  територіальної громади, яка з 2015 року перейшла на прямі бюджетні відносини.

Впродовж останніх трьох років Вашковецькою ОТГ освоєно, або ж завершується фінансування з різних джерел капітальних вкладень на загальну суму майже 6 млн 500 тис грн. При цьому, стан медичної амбулаторії центру громади, за словами голови Сокирянської районної ради Василя Козака, залишається чи не найгіршим у районі.  Будівля аварійна, відсутність проточної води та каналізації, аварійні вуличні туалети, опалення електричними нагрівачами – такі реалії зустрічають хворі під час відвідування амбулаторії.

В той час,  як виділені державою на формування інфраструктури та на соціально-економічний розвиток громади 2 млн. 167 тис. спрямовані керівництвом ОТГ на ремонт фасаду і покрівлі Вашковецького будинку культури, ще 982 тис. грн. –  на об’єкт дозвілля в Шишківцях, 433  – тис. на капітальний ремонт центру економічного зростання села, а на покращення надання медичних послуг у Вашківцях асигнування взагалі не виділялись.

IMG-20190802-WA0000 IMG-20190802-WA0001 IMG-20190802-WA0002

Останнім часом, лише за рахунок власних коштів,  Сокирянським ЦПМСД проведено поточний ремонт однієї кімнати денного стаціонару. Внутрішні туалети в наш час, –  це не розкіш,  а обов’язковий атрибут будь-якої установи, тож цілком закономірно, що Вашковецька об’єднана громада виділила на облаштування санвузла в адмінприміщенні 92 тис. грн, однак найперше, голова села мав би подбати, щоб зручності були і в лікарні.

Зовсім інша ситуація в медустанові села Шишківці, переобладнаний перший поверх адмінприміщення колишньої  сільської ради ще у 2011 році до цього часу підтримується колективом закладу у відмінному стані, функціонують внутрішні туалети, є гаряча вода. Відвідувачі тут почуваються комфортно.

Після аналізу стану справ у медичній галузі Вашковецької ОТГ голова райради Василь Козак доручив директору Сокирянського центру первинної медико-санітарної допомоги Анастасії Заремській  ініціювати розгляд питання  функціонування амбулаторії депутатами Вашковецької об’єднаної громади на черговому пленарному засіданні, адже до настання холодів ситуацію потрібно виправити і забезпечити ліцензійні умови надання медичних послуг у селі. В іншому випадку,  –  вашківчани змушені будуть лікуватись в іншому медичному закладі громади в селі Шишківці.