Чи готові дільничні виборчі комісії Вашковецької ОТГ до проведення місцевих виборів 2020 року?
Вашківці дільниці

На Сокирянщині розпочали перевірку дільничних виборчих комісій на предмет готовності до місцевих виборів 2020 року, які відбудуться вже за тиждень, 25 жовтня. Ознайомлення з роботою стартувало у Вашковецькій ОТГ. Тут функціонують Вашковецька сільська територіальна виборча комісія та чотири дільничних – дві у Вашківцях та по одній у Шишківцях і Новій Слободі.

Варто зазначити, що згідно з виборчим законодавством забезпечення дільниць приміщенням, меблями, комп’ютерною технікою і засобами зв’язку, місцем для зберігання бюлетенів, печатки та документів комісії покладене на органи місцевого самоврядування. Також на відповідний місцевий бюджет надходять кошти у вигляді цільової державної субвенції на придбання та виготовлення вивісок, печаток, канцтовари, транспортні послуги та інше. Ці гроші місцеві бюджети переказують на рахунки територіальних виборчих комісій.

Яка ж ситуація у Вашковецькій ОТГ? Про це нам вдалося поспілкуватися з головою територіальної виборчої комісії Марією Банар та представниками дільничних комісій.

Як зазначає Марія Василівна, сільська територіальна виборча комісія розпочала свою роботу у вересні, 10 жовтня нею були утворені 4 ДВК. Але питання їх забезпечення всім необхідним – досить плачевне. На момент перевірки, ТВК не мала у наявності вивіски. Члени комісії пояснюють це тим, що кошти на рахунок надійшли тільки 16 жовтня, як результат – оплатити послуги з виготовлення не було змоги. Печатку ТВК замовила за власні кошти.

Варто зауважити, що приміщення, де працюють члени територіальної комісії знаходиться на другому поверсі адміністративного корпусу сільської ради, а сейф для зберігання всього необхідного – на першому. Як наслідок – неможливість його ефективного використання. У сільській раді, за словами Марії Банар, відмовляються встановити його у кабінеті ТВК, аргументуючи це великою вагою сховища.

Поспілкуватися з головою громади Валерієм Романенком особисто не вдалося, а секретаря, на жаль, на робочому місці ми не застали. У телефонній розмові Валерій Васильович повідомив першому заступнику голови Сокирянської РДА Олександру Янчаку, що і територіальна, і дільничні комісії забезпечені всім необхідним.

Та чи так це насправді? Разом з головою ТВК Марією Банар нам вдалося оглянути приміщення, де мали б працювати дільничні комісії. У сільському будинку культури з першого разу потрапити до кабінету не вдалося. А коли ж увійшли, зафіксували, що комп’ютерне обладнання та решта необхідного відсутні. Художній керівник культурної установи, чий кабінет надали для роботи членів ДВК, звільняв приміщення від особистих речей – музичних інструментів та ПК.

У телефонній розмові голова комісії, що функціонує у будинку культури повідомила, що перше своє засідання вони провели у фоє установи, бо доступу до кабінету не мали, не говорячи вже про меблі та комп’ютерне устаткування. Не краща ситуація і на дільниці у школі села. Кабінет не замикається, комп’ютером, принтером та іншим комісія також не забезпечена. Працюють у залі, що відведений для голосування.

Що стосується дільничної виборчої комісії у Шишківцях, то тут за сприяння сільського старости, люди мають комфортні умови для роботи, сейф для зберігання документів та печаток, комп’ютер та принтер, телефон. Як і у Вашківцях, немає тільки вивіски, у зв’язку із невчасним перерахунком коштів із сільського бюджету.

Більше – у відеосюжеті.