Чи не запросити голову Дунаєвецької ОТГ очолити Сокирянську громаду?!!

Нещодавній візит на Сокирянщину голови Дунаєвецької ОТГ став прикладом бездоганної та ефективної співпраці між містом та 25 сільськими радами. Дунаєвчани об’єдналися у 2015 році, головою обрали Веліну Владиславівну Заяць. Нині Дунаєвецька ОТГ є однією із найбільших в Україні.

У тому ж 2015 році утворилася і наша Сокирянська ОТГ, та тут вирішили піти легшим шляхом. Тому до міста приєдналося лише одне сусіднє село. Головою став Василь Равлик.

Так, громади створили… Під час першої хвилі реформи децентралізації вони, як дехто любить наголошувати при кожній можливості, стали першопрохідцями.  Здавалося б, що перед Дунаєвецькою та Сокирянською ОТГ відкривається море можливостей. Але у Дунаївцях цими можливостями скористалися, і використали їх на свою користь, а у Сокирянах, на жаль, зміни не такі вже і разючі… Чому? Відповідь на це запитання ми вирішили знайти, ознайомившись із річними звітами міських голів.

Ті напрацювання, які здійснила Дунаєвецька міська рада на чолі із Веліною Заяць, впродовж року після об’єднання –  вражають. Перше, із чого почала вона свою роботу на посаді голови ОТГ, – це зустрічі із громадськістю, на яких визначилися питання,  проблеми, які найбільше хвилюють людей.

У Сокирянах ж про громадські слухання ніхто і не чув, навіть перед об’єднанням, незважаючи на те, що вони є свідченням волевиявлення народу. Про проблеми людей Сокирян міська влада знає і сама…Та чи вирішує їх?

У своєму звіті голова Дунаєвецької ОТГ сказала такі слова: «Один з моїх головних принципів роботи – кожен дунаєвчанин, який зі своїм болем та проблемами зайшов до міського голови, має бути вислуханий. Тому не з чужих слів, не з соціальних мереж, не з екрана телевізора я дізнаюсь про ваші турботи – а з перших вуст. Часом буває складно, але я ніколи не уникаю розмови, бо знаю: люди прийшли шукати правду або потребують допомоги». У нас, коли звертаються до мера Равлика, у відповідь чують: «Бог поможе…» Що ж тут сказати – серйозний підхід до вирішення проблем своїх виборців!

Завдяки такому масштабному об’єднанню Дунаєвецька громада отримала державну субвенцію на розвиток інфраструктури з Міністерства регіонального розвитку в сумі 21 млн. 020 тис. 205 гривень. Сокирянській міській громаді держава виділила 2 млн. 306 тис. 000 гривень. Якщо взяти по відношенню до кількості об’єднаних сіл, то суми приблизно однакові, але те, що за них зроблено, суттєво відрізняється.

Завдяки виділеним державою коштам, Дунаєвецькій ОТГ вдалося реалізувати чимало проектів. Значну увагу приділили покращенню матеріально-технічної бази районної лікарні. Зокрема, закупили пересувний флюорограф, аналітичний аналізатор для визначення 19 параметрів крові та 20 сумок-укладок сімейним лікарям. На утримання Центру первинної медико-санітарної допомоги – використано 14 млн. 992 тис. 300 гривень. У Сокирянах ж не можуть знайти гроші для лікування своїх жителів. Здійснили у Дунаївцях також капітальні ремонти у дитячій школі мистецтв, навчальних закладах ОТГ.

Не забули і про ремонт доріг. Для покращення стану автошляхів із міського бюджету було виділено більше трьох мільйонів гривень. У нас ситуація із дорогами у місті та селі Коболчин плачевна, але влада це питання ігнорує. У своєму скупому звіті про роботу у минулому році, який помістився на дві сторіночки, міська влада повідомляє, що дороги відремонтували, та результатів не видно.

Дохідна частини бюджету Дунаєвецької міської ради на 2016 рік складала 176 млн. 124 тис. 100 гривень. У Сокирянській ОТГ фактичні надходження до загального фонду (із трансфертами) становили 26 млн.  703 тис. 300 гривень.

У Дунаївцях в першочерговому порядку проводилося фінансування захищених статей видатків бюджету.  А у Сокирянах люди, що працюють у бюджетній сфері, досі стикаються із проблемами невиплати заробітної плати, бо грошей у міській раді, як завжди, немає.

Веліна Владиславівна у своєму звітному виступі наголосила, що вони ні на день не затримали виплати зарплати працівникам бюджетної сфери. На жаль, Василь Степанович таким досягненням  похизуватися не може. Люди досі оббивають пороги міськради з надією на підтримку, а у відповідь – що?

Та ця проблема, напевно, незнайома чисельним працівникам апарату Сокирянської міської ради. Для порівняння: у Дунаєвецькій ОТГ, яка складається із міста та 51 населеного пункту, або ж 25 сільрад,  в апараті та виконавчому комітеті працює 69 осіб, з них  –  27 старост та 6 діловодів, які обслуговують 39 тис. 466 жителів, а в Сокирянській ОТГ, яка сформувалася в результаті об’єднання двох громад, в міській раді працює 64 працівники, які обслуговують 11 тис. 469 жителів.

Говорити про здобутки Дунаєвецької ОТГ можна дуже довго, за рік тут відремонтували фасади та перекриття шкільних, дошкільних та позашкільних навчальних закладів. Задля економії бюджетних коштів здійснили перехід на альтернативні джерела опалення та замінили вікна та двері на металопластикові у ряді установ, капітально відремонтовані дороги, провели вуличне освітлення у десятку сіл, відремонтовано та модернізовано сільські бібліотеки. У 2016 році комунальним підприємством теплових мереж здійснено модернізацію та оптимізацію виробництва теплової енергії на загальну суму 804 тис.грн. До належного стану також привели мережу централізованого водопостачання та очистили всі громадські криниці.

Для покращення обслуговування жителів Дунаєвецької громади за кошти міського бюджету оновлено автопарк КУ «ЖЕО». Придбали трактор «Белорус», 320.4М та обладнання до нього на суму 320 тис. грн., 2 трактори «Белорус», 82.1 на суму 843 тис.600 грн., 2 навантажувачі та 2 ковша на суму 177 тис.400 грн., 2 причепа тракторних на суму 239 тис.грн., бульдозер ДТ -75, причіп тракторний та щітку на загальну суму 113 тис. грн.

В Сокирянах за цей час придбали контейнери для збору сміття та машину, яка б його вивозила, на це витратили 790 000 гривень. Закупили також один бульдозер Т-170. Здійснили ремонт системи опалення у гімназії та спортивного залу у Сокирянській ЗОШ № 1 (225 008 гривень). В Коболчинській школі замінили вікна та двері. І, звичайно ж, справжньою гордістю та вагомим досягненням влади Сокирянської ОТГ стало відкриття дитячого майданчика за 200 000 гривень.

Що стосується Дунаєвецької ОТГ, то ознайомитися із діяльністю та проведеною роботою влади може кожен бажаючий, переглянувши річний звіт міського голови, який міститься на сайті ОТГ та офіційній сторінці у Facebook.

https://www.facebook.com/dynaivtsi.otg/posts/283157042103798

Перебуваючи в Сокирянах, наша задністрянська колега кілька разів наголосила, що постійно співпрацює з РДА та райрадою, доотримуючи з райбюджету кошти і маючи постійну підтримку районної влади, беруть участь у різноманітних конкурсах, запропонованих міжнародними грантодавачам, спільно освоюють ці надходження.

У сокирянців такої можливості немає, адже мер звітувати не хоче, розкидається звинуваченнями на адресу всіх, хто пробує довести йому правду…. Єдине, що виставили на розгляд громадськості, як то кажуть для відводу очей, це скупенький фото-документ під гучною назвою «Сокирянська міська ОТГ. Рік після об’єднання».

Пане мер, ще один рік вашої «ефективної» діяльності добігає кінця. Чи не час розповісти людям про здобутки міської ради?