Чим пишається Сокирянська ОТГ у ТРЕТІЙ СОТНІ рейтингу?

Майже щокварталу на сайті Сокирянської ОТГ з’являються нові інформації із рейтингами, які покликані показати, як ефективно працювала об’єднана громада  останнім часом. Нерідко цими показниками хизувалася місцева влада. Не раз наголошували на тому, яких результатів досягли, чого добилися, аби зайняти ту чи іншу позицію. Але чомусь, чим раз опускалася нижче наша Сокирянська громада на щаблях оцінки фінансової спроможності громад України, яку нещодавно оприлюднили на інформаційному ресурсі decentralization.gov.ua.

Загалом проаналізовано 366 ОТГ. Моніторинг проводився за даними виконання місцевих бюджетів за 2017 рік та за 4 основними показниками: власні доходи на 1-го мешканця; рівень дотаційності бюджетів (питома вага базової/реверсної дотації у доходах); питома вага видатків на утримання апарату управління у власних ресурсах ОТГ (без трансфертів з державного бюджету); капітальні видатки на 1-го мешканця. На підставі зазначених показників сформовано загальний рейтинг об’єднаних громад.

Проаналізувавши даний рейтинг, можна помітити, що найнижчі показники фінансової спроможності характерні для більшості невеликих громад. Вийняток становлять окремі невеликі громади, на території яких розміщені бюджетоутворюючі підприємства та потужні суб’єкти господарювання реального сектору економіки.

Автори цієї статті фокусують також увагу на тому, що, цитую: «Великі громади мають більший потенціал та більше можливостей для забезпечення належного утримання об’єктів інфраструктури, функціонування закладів та установ комунальної власності, а органи місцевого самоврядування можуть забезпечити надання якісних публічних та комунальних послуг».

За показниками діяльності у 2017 році Сокирянська ОТГ опинилася на 217 місці із 366 громад. Хоча, ще нещодавно, коли аналітики подавали інформацію про результати господарювання за 9 місяців минулого року, наша Сокирянська ОТГ була на 143 місці. Тоді Василь Степанович гордісно заявляв, що… подивіться, як ефективно ми працюємо – ми перші в області і вище середини рейтингу по Україні. Пройшло ще три місяці їх «вмілого» господарювання і ми  – ще нижче на щаблях успішності. Але тут ж таки знову міські посадовці хизуються, що ми треті в Чернівецькій області. Та чи є чим пишатися? Вижницька громада, що визнана найкращою на Буковині, у загальноукраїнському рейтингу лише на 181 позиції, Глибоцька – 191, а вихваляння мера Равлика знайшли собі місце аж у третій сотні – 217 позиція.

Якщо ж взяти окремо за показниками, то власні доходи на одного мешканця у минулому році склали 2372 грн і за цією сумою ми 218 із 366 громад. Щодо капітальних видатків на одного мешканця, то у Сокирянській ОТГ вони складають трохи більше 597 гривень, в той час, коли у Вижницькій громаді, де населення на декілька тисяч більше, ніж у нашій, ці видатки становлять майже 1300 гривень на одного жителя. За цим показником Сокирянська громада на 336 позиції і майже замикає рейтинг.

На утримання штату Сокирянської міської ради у 2017 році витратили майже 20% власних ресурсів. В той час, коли, до прикладу в Калинівській ОТГ Вінницької області, яка посідає 15 місце в Україні, на утримання штату витратили 7 % своїх коштів. До речі, на 1 службовця у цій громаді, населення якої трохи більше 20 тисяч, припадає 629 жителів. У Сокирянській громаді ж один із 57 службовців міськради обслуговує 195 краян.

Рейтинги та цифри – це речі вперті! Безпідставні та нічим не обґрунтовані вихваляння – це тільки пусті балачки. Реальні справи мають свої результати. Звичайно, можна опиратися на те, що ми  -у трійці найкращих в області. Але бути лідером у тих, хто пасе задніх,  – це лише привід задуматися: можливо, час уже щось змінювати? А головне – Р О Б И Т И!

Джерело: http://decentralization.gov.ua