Делегація Сокирянського району відвідала село Снітків Мурованокуриловецького району

Маючи свій багатий інвестиційний потенціал, представники Сокирянського району продовжують знайомитися з досвідом жителів інших районів. Днями делегація Сокирянщини на чолі з головою районної державної адміністрації Петром Бескупським, головою районної ради Василем Козаком та за участі  сільських голів   району відвідали село Снітків Мурованокуриловецького району Вінницької області, де своїм досвідом залучення інвестицій та створення робочих місць ділився тамтешній сільський голова Віктор Ольшевський.

Під час  візиту учасники делегації ознайомились з історією успіху маленького села, де проживає лише 650 мешканців. Ще кілька років тому з цього населеного пункту масово виїжджала молодь, але й тим, хто залишився, роботи бракувало. Та за останні 3 роки Снітків перетворився на потужний осередок ягідного та фруктового виробництва. Як зазначив голова Снітківської сільської ради Віктор Валентинович, їм вдалося залучити в село 20 млн. грн. інвестицій на створення ягідних кооперативів,  відкрито  200 робочих місць.

Окрім того, інвестор збудував у Вінниці холодильний комплекс із системою глибокої заморозки ягід загальною місткістю 1,5 тис. тонн, що дозволяє мінімізувати ризики та гарантує збут і прибутковість ягідного виробництва.

Слід зазначити, що при річному бюджеті села близько 400 тисяч гривень, яких не вистачає на усі потреби, виконавчий актив, завдяки виграному гранту у сумі 1,4 млн грн, провів водогін та освітлення, відремонтував садочок та дороги. Також Віктор Валентинович власноруч змайстрував піролізний котел обдувного типу, який нині дозволяє за короткий період обігрівати великі приміщення.

На переконання всіх учасників  делегації із Сокирянщини досвід розвитку цього маленького села можна впровадити і в нашому районі. Бо Сокирянський край має потужний потенціал щодо залучення інвестицій, а тому готовий до співпраці з  тими, хто має бажання розвивати  власні новації і ефективно вкладати кошти в сучасне виробництво.