День донора під гаслом «Здай кров – врятуй життя»
1302136-zday-krov---vryatuy-zhittya

Шановні краяни!

Запрошуємо всіх небайдужих долучитися до акції «Здай кров – врятуй життя», яка буде проводитися за участі виїздної бригади Чернівецького обласного центру служби крові 12 листопада 2019 року та   приурочена до 2-го етапу 5-го Глобального Тижня безпеки дорожнього руху ООН.

Нажаль доволі часто доводиться стикатися з проблемами в забезпеченні достатніми запасами якісної і безпечної крові.

Донорство – благородна і почесна місія, яка дозволяє зберегти життя хворим на важкі хронічні захворювання і потерпілим від опіків, аварій, катастроф, складних операцій, а також донорська кров часто необхідна жінкам з ускладненнями вагітності.

Окрім морального задоволення від усвідомлення того, що ти врятував чиєсь життя, здача крові приносить і фізичну користь нашому організму.

Ця процедура тренує організм, посилаючи сигнал до самооновлення. Стимуляція кровотворення приводить до поліпшення емоційного стану людини. Регулярна здача крові – це профілактика захворювань серцево-судинної системи і хвороб накопичення шкідливих речовин – атеросклерозу, подагри, порушень функції печінки.

Якщо дотримуватись рекомендацій лікаря, то донорство Вам не нашкодить і стане порятунком для багатьох людей.

Як стати донором?

Донором крові може стати будь-яка особа у віці від 18 років.

Для того щоб стати донором потрібно добре виспатися та поснідати. Сніданок має бути легким, бажано не вживати багато солодкого до аналізів, які проведуть перед забором крові, а після – навпаки випити солодкий чай, щоб підвищити рівень цукру в крові. Напередодні  не вживати жирну їжу, молочні продукти, алкоголь, не приймати аспірин і анальгетики за 10 діб, антибіотики – за 14 діб до донації. Операції, пірсинг, татуювання є протипоказами до здачі крові протягом року. Жінкам донація дозволена через 5 діб після закінчення менструації.

Вміст у донорській крові навіть незначних доз алкоголю або нікотину може заподіяти шкоду, адже переливають її ослабленій людині. Якщо кров з такими домішками перелити, наприклад, дитині грудного віку, це негативно позначиться на діяльності її нервової і серцево-судинної систем, на функції залоз внутрішньої секреції. Тому донор напередодні того дня коли він здаватиме кров не повинен пити міцні спиртні напої, а в день здавання крові максимально обмежити паління.

Перед забором крові донор повинен обов’язково пройти безкоштовне медичне обстеження, яке включає огляд сімейного лікаря, дерматовенеролога  та лабораторне дослідження. Також після донації кожну кров досліджують на такі інфекції як сифіліс, СНІД, гепатит В і С. Важливо також знати, що на ці аналізи проводяться безкоштовно для донора із високим ступенем достовірності. Якщо в крові знайдено, що той або інший донор є носієм інфекції, він негайно запрошується для повторного аналізу і бесіди. Лікар порекомендує йому, до якої лікувально – профілактичної установи, і до якого фахівця йому слід звернутися.

Протипоказання до донорства

ЗАБОРОНЕНО здавати кров тим, хто перехворів такими інфекційними недугами, як малярія, вірусний гепатит, бруцельоз, туберкульоз, сифіліс, є носієм ВІЛ або хворіє на СНІД, хвороби крові, психічні захворювання. Абсолютним протипоказанням є також онкологічні захворювання.

Зауважимо, що:

  • Для всіх маніпуляцій використовуються тільки одноразові медичні вироби.
  • Чоловік може здавати кров не більше 5 разів на рік, жінка – не більше 4, після чого інтервал до наступної процедури складає 3 місяці.
  • Згідно чинного законодавства після здачі донору видається довідка, яка пред’являється за місцем роботи (донору надається додатковий день відпочинку). Вказаний день відпочинку можна приєднати до щорічної оплачуваної відпустки або використати в інший час протягом року після здачі крові.

Усе, що Вам необхідно – не забути документи, які засвідчують особу (паспорт з пропискою в межах Сокирянського району), результат флюорографії та з’явитися на 4 поверх стаціонарного корпусу Сокирянської районної лікарні, в відділення трансфузіології, в якому буде проводитися прийом донорів спільно з Чернівецьким обласним центром служби крові 12 листопада 2019 року з 9.00 по 13.00.

Крім того можливість стати донором є з 1 по 25 число кожного місяця (понеділок, вівторок, середа), з 9.00 до 11.30 год..

 Кожен може стати частинкою великої справи!!!

 

З повагою і вдячністю,

Адміністрації КНП «Сокирянський ЦПМСД»

та КНП «Сокирянська районна лікарня»