Депутати Сокирянської районної ради підтримують пропозицію створення Дністровського району з центром у Кельменцях

Сьогодні на позачерговому засіданні сесії Сокирянської районної ради депутати схвалили звернення до Президента України, Верховної Ради України, Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної ради України,  Кабінету Міністрів України, Міністерства розвитку громад та територій, Чернівецької обласної державної адміністрації щодо проведення реформи субрегіонального рівня адміністративно-територіального устрою в Україні.

Зокрема, у цьому зверненні заначається, що народні обранці Сокирянщини підтримують пропозицію створення Дністровського району з центром у Кельменцях. Обгрунтовують таке рішення тим, що запропонований проєкт враховує інтереси та потреби жителів всіх районів, які пропонується включити до Дністровського району або округу. В питанні формування назви новоутвореної одиниці субрегіонального рівня депутати вважають, що з метою запобігання виникненню соціальної напруги та невдоволення жителів районів, варто враховувати географічне розташування територій, які пропонується до неї включити, а не історичні особливості  окремого району.

Пропонуємо ознайомитися з повним текстом звернення депутатів Сокирянської раойнної ради.


ЗВЕРНЕННЯ ДЕПУТАТІВ СОКИРЯНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ
 VІІ СКЛИКАННЯ

З прийняттям у 2014 році Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні відбувається процес децентралізації державної влади. Наразі, завершується процедура формування об’єднаних територіальних громад. Ми чітко розуміємо, що практична трансформація адміністративно-територіальних одиниць базового рівня спричинила потребу подальшого реформування органів місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою і на субрегіональному рівні.

Розуміючи необхідність проведення реформи субрегіонального рівня адміністративно-територіального устрою в Україні, хочемо висловити своє бачення моделювання нової адміністративно-територіальної одиниці, до якої увійде територія Сокирянського району, а також визначення її адміністративного центру.

Ми розуміємо позицію незгоди жителів  міста Хотин та Хотинського району стосовно запропонованого обласною державною адміністрацією проєкту формування Дністровського району у складі Кельменецького, Сокирянського та Хотинського районів, із центром в смт Кельменці та поважаємо її. Поряд з цим, вважаємо, що в умовах необхідності впровадження реформи субрегіонального поділу районів, повинні бути враховані права та інтереси жителів всіх територій.

Як законні представники громад Сокирянського району, вважаємо, що запропонований проєкт враховує інтереси та потреби жителів всіх районів, які пропонується включити до Дністровського району або округу. В питанні формування назви новоутвореної одиниці субрегіонального рівня вважаємо, що з метою запобігання виникненню соціальної напруги та невдоволення жителів районів, варто враховувати географічне розташування територій, які пропонується до неї включити, а не історичні особливості  окремого району. Ми підтримуємо пропозицію обласної державної адміністрації дати назву новоутвореній адміністративно-територіальній одиниці субрегіонального рівня області – «Дністровський район або округ».

Окрім того, вважаємо за необхідне звернути увагу на той факт, що на території Сокирянського району Чернівецької області розташовані та функціонують важливі підприємства енергетичного комплексу держави – об’єкти Дністровського гідроенергетичного каскаду, які є одними з основних підприємств, які наповнюють бюджет. Ми надзвичайно цінуємо історичну цінність та важливість міста Хотин. Однак, в інтересах жителів всіх районів, які пропонується включити до Дністровського району, враховуючи їх територіальне розташування, вважаємо, що найбільш оптимальним варіантом буде визначити центром об’єднаних районів саме смт Кельменці.

Селище міського типу Кельменці територіально розташоване приблизно на однаковій відстані і від Сокирянського району, і від Хотинського району. Окрім того, тут наявне зручне транспортне сполучення. Важливим аргументом на користь саме такого варіанту реформування районного рівня, є розташування на території  смт Кельменці основних територіальних органів центральних органів державної виконавчої влади, правоохоронних та контролюючих органів. Серед них, зокрема,  Кельменецький відділ поліції ГУНП у Чернівецькій області (зона обслуговування – Кельменецький, Сокирянський, Хотинський райони та м. Новодністровськ);  Кельменецьке управління ГУ ДФС у Чернівецькій області (зона обслуговування – Кельменецький та Хотинський райони);  Кельменецький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (зона обслуговування – Кельменецький, Сокирянський, Хотинський райони та м. Новодністровськ); Кельменецька місцева прокуратура (зона обслуговування – Кельменецький, Сокирянський, Хотинський райони та м. Новодністровськ); Кельменецький міжрайонний відділ лабораторних досліджень (зона обслуговування – Кельменецький та Хотинський райони); Кельменецьке міжрайонне управління водного господарства (зона обслуговування – Кельменецький, Сокирянський, Хотинський райони); філія ДП “Буковинастандартметрологія” (зона обслуговування – Кельменецький, Сокирянський, Хотинський райони);  Дністровське відділення екстреної медичної допомоги та медицини катастроф ОКУ «Чернівецький центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» (зона обслуговування –Кельменецький, Хотинський та Сокирянський райони  і м. Новодністровськ); виробничий структурний підрозділ Івано-Франківської дирекції залізничних перевезень (Залізнична станція Ларга), що забезпечує пряме сполучення з містом Київ, іншими областями України (Хмельницькою, Вінницькою), а також з Республікою Молдова; регіональний сервісний центр МВС в Чернівецькій області.

Розуміючи важливість та необхідність впровадження реформи адміністративно-територіального устрою на субрегіональному рівні, просимо Вас, при формуванні адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня Чернівецької області, врахувати пропозиції Сокирянського району Чернівецької області щодо  утворення Дністровського району (округу) у складі Сокирянського, Кельменецького та Хотинського районів з адміністративним центром в смт Кельменці.

Висловлюємо вам свою повагу та заздалегідь вдячні за розуміння та підтримку.

 Звернення прийнято на 21 сесії

Сокирянської районної ради VІІ скликання

05 червня 2020 року