Державні виконавці за перше півріччя 2019 року стягнули більше 1 500 000 гривень на користь дітей Сокирянського району
alimenty-

З початку року на виконанні Сокириянського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області перебувало 520 виконавчих проваджень про стягнення аліментів. Державними виконавцями за перше півріччя 2019 року, стягнуто 1500674 грн. на користь дітей Сокирянського району. З них понад 1100000 грн. стягнуто з боржників у зв’язку із застосуванням до них заходів передбачених законодавством.

Так, згідно даних Сокириянського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області, через заборгованість зі сплати аліментів, що  перевищує шість місяців, 151 боржника тимчасово обмежили у  праві виїзду за кордон, керування автомобілем, користування зброєю та полювання.

Після застосування санкцій повністю сплатили борги 36 боржників. Наразі заборгованість зі сплати аліментів мають 140 боржників, з них 35 кошти своїм дітям не сплачують вже понад рік.

Нагадаємо, мінімальний гарантований розмір аліментів на одні дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одні дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі  достатності заробітку платника аліментів. У 2019 році прожитковий мінімум на дітей становить:

Віком до 6 років:

З 1 січня -1626 грн.

З 1 липня – 1699 грн.

З грудня – 1779 грн.

Віком від 6 до 18 років:

З 1 січня -2027 грн.

З 1 липня – 2118 грн.

З грудня – 2218 грн.

Однак, є виключення. Якщо платник аліментів має нерегулярний дохід, суд може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі, яка підлягає щорічній індексації. Той із батьків, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу  про стягнення аліментів у розмірі 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.