Державним підприємством «Сокирянське лісове господарство» проведено конкурс професійної майстерності серед звалювальників лісу

Лісозаготівельна справа мало чим за свою історію змінилась з прадавніх часів, хіба що сокири та механічні пили замінили бензопилами. З новим технічним оснащенням правила безпеки при лісозаготівлі стали ще жорсткішими, підвищились і вимоги для звалювальників. Професія лісоруба, особливо звалювальника, завжди була однією з найважчих і найнебезпечніших, вимагала постійної концентрації сили та волі, миттєвої реакції у небезпечній ситуації. Колосальний ризик, величезні фізичні і психологічні навантаження. А вправність звалювальника – запорука успіху всієї лісозаготівної бригади. 

 

Відтак, днями у мальовничому куточку Сокирянщини, неподалік села Покровка,  державним підприємством «Сокирянське лісове господарство» проведено  конкурс професійної майстерності серед звалювальників лісу. Свої навики та вміння демонстрували кращі лісоруби п’яти лісництв підприємства.

Конкурсанти змагалися у майстерності звалювання лісу, спилювання гілок, підготовки бензомоторної пилки до роботи, розкряжування стовбура комбінованим різом та точного розкряжування. Такі види робіт вимагають від лісорубів майже ювелірної точності. Так, для того, щоб вальнику отримати найвищий бал за зрізане дерево, необхідно, щоб його стовбур, падаючи, забив у землю кілок, який знаходиться на відстані 20 метрів від лісоруба. Під час оцінювання  враховувались кут і висота надрізу. Неаби- яких вмінь потрібно було мати лісівникам і для заміни цепки на бензопилі.  Проте всі учасники показали високі професійні вміння.

 Перемогу у змаганнях здобув Тарабузан Василь Анатолійович — лісоруб із Сокирянського лісництва. Адміністрація підприємства нагородила найкращого звалювальника премією в сумі 2000 грн., до того, ж  він братиме участь у обласних професійних змаганнях.     Друге і третє місця відповідно посіли представники Ломачинецького  та Іванівецького лісництв – Бербега Петро Іванович та Сімонов Сергій Георгійович. Призери також були нагороджені дипломами та грошовими преміями.

Конкурс традиційно був організованим великим святом працівників лісу, зустрічі колег, обміну досвідом  та набуття нових умінь і навиків.

  1. Старий пеньок коментує:

    Мой, редакція! Де в лісах під Покровкою 20метрові дерева? І як це Олексіївку з Покровкою спутати? А що таке механічна пила? Ну ви блін там крепку траву курите!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 38 = 41