ДНІСТРОВСЬКА ГАЕС: ТРИВАЮТЬ ПУСКО-НАЛАГОДЖУВАЛЬНІ РОБОТИ ДЛЯ ПУСКУ ГІДРОАГРЕГАТУ №4 В НАСОСНОМУ РЕЖИМІ
нагггглавную

До Дня Незалежності України на одному з найважливіших інфраструктурних об’єктів України – Дністровській ГАЕС – відбувся пуск гідроагрегату № 4 у генераторному режимі. 324 МВт маневрових потужностей збагатять Об’єднану енергосистему країни додатковою дефіцитною балансуючою електроенергією, підвищивши її стійкість та надійність. До професійного свята – Дня енергетика, гідроагрегат введуть у експлуатацію.

На разі на об’єкті тривають пуско-налагоджувальні роботи для пуску гідроагрегату в насосному режимі, після чого відбудеться отримання пусковим комплексом сертифікату відповідності, який засвідчить відповідність комплексу проєктній документації та готовність до експлуатації.

Нагадаємо, в рамках першої черги будівництва Дністровської ГАЕС було введено в експлуатацію три гідроагрегати загальною потужністю 972 МВт в генераторному режимі. Наразі гідроенергетики готуються до введення четвертого гідроагрегату станції в експлуатацію. Паралельно на замовлення Укргідроенерго розроблено проєкт будівництва третьої черги Дністровської ГАЕС у складі гідроагрегатів № 5–7, який пройшов державну експертизу та отримав позитивний висновок.

Після введення в експлуатацію усіх семи гідроагрегатів Дністровська ГАЕС стане найбільшою гідроакумулюючою станцією у Європі зі встановленою потужністю 2268 МВт в генераторному режимі та 2947 МВт у насосному. Завершення будівництва станції дасть суттєвий економічний, екологічний та соціальний ефекти.

Пресслужба Укргідроенерго