До послуг жителів – виїзні зустрічі з фахівцями служби зайнятості
CZ

«З метою сприяння перспективному розвитку громад, забезпечення жителів територіальної громади робочими місцями, гідними умовами праці, достойною заробітною платою, фахівцями Сокирянської районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості було проведено чергову виїзну акцію в с. Коболчин Сокирянської ОТГ, в якій взяли участь 20 мешканців села, з органів виконавчого комітету – керуюча справами Заришняк Вікторія Віталіївна.

В рамках заходу мешканців громади поінформували про ринок праці регіону, актуальні вакансії, про інформаційно – консультаційні послуги та можливості служби зайнятості, надали інформацію стосовно законодавства, роз’яснили про наявність доступу порталу  Державної служби зайнятості, про електрону чергу, про можливість отримання профконсультаційних послуг із застосуванням психодіагностичного обстеження, порядок реєстрації відповідно до закону, про  “електронний кабінет безробітного” – новий сервіс служби зайнятості для шукачів роботи, актуальні вакансії, про допомогу  у професійному самовизначенні, підвищення конкурентоспроможності громадян шляхом професійного навчання, в т.ч. отримання ваучера для осіб старше 45 років для підвищення їх кваліфікації, створення власної справи та можливості проходження професійного навчання в ЦПТО ДСЗ, на робочому місці та підтвердження результатів неформального навчання.

Фахівці районної філії  мали можливість донести до органів виконавчого комітету та роботодавців інформацію щодо необхідності створення нових робочих місць для працевлаштування  безробітних, розширення видів та фінансування громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру та можливості служби зайнятості з цих напрямків.

Жителі територіальної громади, які прийшли на захід, мали можливість ознайомитись з вакансіями від роботодавців району, особливу зацікавленість виявляли до робочих місць  від підприємства ТзОВ «Соковий завод «Сокирянський» – предстаник Беззуб Олексій Євгенович.

Сільські мешканці були задоволені можливістю отримання послуг Сокирянської районної філії безпосередньо на території громади с. Коболчин».

«У рамках тематичних днів для молоді «Молодіжний профідайджест», ефективній зайнятості молоді, успішній побудові майбутньої професійної кар’єри у власній громаді, Сокирянська районна філія Чернівецького обласного ценру зайнятості запровадила виїзні профорієнтаційний проекти для учнів об’єднаних територіальних громад (ОТГ) «Proficommunity».

Так , фахівці районної філії організували виїзні інтерактивні профорієнтаційні заходи для учнівської молоді Вашковецької ОТГ  у загальноосвітніх школах І- ІІІ ступенів с. Вашківці та с. Шишківці, в яких взяли участь 154 учні 8- 11 класів.

Учасники заходу дізналися про послуги служби зайнятості, які професії користуються попитом в територіальній громаді, стан сучасного ринку праці, можливості знайти роботу.

Окрім інформаційних матеріалів, учасникам заходу надавали індивідуальні профконсультації, аби виявити їхні індивідуальні здібності. А також діти мали можливість пройти психологічне тестування в електронному вигляді.

35 школярів долучилися до реалізації конкурсу учнівських  малюнків «Моя професія – моє майбутнє». В ході презентації даного проекту, учасники ознайомилися зі світом професій, професіями майбутнього, основними підходами щодо їх вибору, тенденціями на ринку праці, сучасними техніками пошуку роботи, можливостями , набуття професій, отримання додаткових вмінь та компетенцій.

Роботи оцінювала спеціально створена комісія, яка визначила переможців. Учням було вручено грамоти за І, ІІ, ІІІ місця та невеличкі заохочувальні призи.

Школярі були задоволені такою зустріччю, адже вона допомогла їм краще зрозуміти, що правильно обрана професія принесе їм матеріальне та моральне задоволення, кар’єрний зріст та впевненість у собі та своєму майбутньому. Запросили випускників шкіл, які потребують допомоги у виборі майбутньої професії та напрямку навчання, записуватися на електронну чергу за допомогою он- лайн ресурсів ( комп’ютерні програми АРМ «Профконсультант) для проходження психодіагностичного тестування».