Добровільне об’єднання громад змінить на краще життя сільських громад

Добровільне об’єднання громад на часі є досить актуальним і особливо важливим для сільської місцевості, адже за статистикою за останні десятиліття з карти України зникло майже 700 сіл. При цьому, в умовах реформування, громади, які мають низьку фінансову спроможність мають бути об’єднанні в першу чергу. Зрозуміло, що цей процес не простий, однак він неминучий. Адже важливий позитив об’єднання в тому, що об’єднана громада буде мати повноцінний бюджет і право розпоряджатися ним, право жити на кошти, які по справедливості належать цій громаді.

Про це та про раніше напрацьовані і обговорені пропозиції говорили сьогодні члени колегії Сокирянської райдержадміністрації. Як зазначалося, впродовж березня – травня поточного року в населених пунктах району за участю представників районної робочої групи з підготовки перспективного плану формування територіальних громад було проведено громадські обговорення, де кожен мав право висловити своє бачення мапи району.

Отож зваживши всі плюси та мінуси, враховуючи положення Методики, думку територіальних громад, відхилення громадами придністровських сіл пропозиції Новодністровської міської ради приєднатися до об’єднаної територіальної громади м. Новодністровськ, а також відмова громади с. Романківці бути центром об’єднаної територіальної громади, колегія прийняла рішення затвердити пропозицію щодо утворення єдиної Сокирянської територіальної громади, об’єднавши місто Сокиряни, села Білоусівка, Братанівка, Василівка, Вашківці, Вітрянка, Волошкове, Гвіздівці, Грубна, Коболчин, Кормань, Кулішівка, Ломачинці, Лопатове, Михалкове, Ожеве, Олексіївка, Новоолексіївка, Романківці, Селище, Сербичани, Шебутинці, Шишківці. Адміністративним центром Сокирянської міської територіальної громади визначено м. Сокиряни.

Дане рішення з відповідними матеріалами буде подано на затвердження сесії Сокирянської районної ради.

Повідомляє сайт Сокирянської РДА

  1. Перто з Момаченець коментує:

    А що це Козак вирішує долю людей ? Хто йому дозволив вмішуватись в життя громад ? Скільки можна брехати !? Вася , САМОЗВАНЕЦЬ ТИ НАШ !!!

  2. E.Ness коментує:

    Така схема об`єднання означає автоматичну інавгурацію пана Козака в “князя земель Сокирянських”… Адже територіальним громадам надаються нові повноваження і залишають більший бюджет. Важко буде встояти перед такою спокусою.

  3. Я коментує:

    Зразу видно адмінресурс – невже с,Ожеве вигідніше бути в Сокирянській громаді ніж в Новодністровській,чи тим же Ломаченцям? Знову дурять людей задля влади окремі КЕРОВНИКИ….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 + = 9