Додають собі «іміджу» в Сокирянській ОТГ, присвоюючи заслуги інших…

Рейтинги та цифри – це речі вперті! Безпідставні та нічим не обґрунтовані вихваляння – це тільки пусті балачки. Реальні справи мають свої результати.

Майже щокварталу на сайті Сокирянської ОТГ з’являються нові інформації із рейтингами, які покликані показати, як ефективно працювала об’єднана громада  останнім часом. Нерідко цими показниками хизувалася місцева влада. Не раз наголошували на тому, яких результатів досягли, чого добилися, аби зайняти ту чи іншу позицію. Нещодавно Чернівецький центр розвитку місцевого самоврядування розробив та випустив збірку, де проаналізовано результати роботи об’єднаних громад Буковини у 2018 році.

Загалом проаналізовано 33 ОТГ. Моніторинг проводився за бюджетними показниками, податковими надходженнями, видатками бюджету. Також зазначили проекти, що були реалізовані у минулому році, а також розписали основні досягнення у різноманітних сферах. Варто зауважити, що матеріали для цієї публікації були узагальненні на підставі інформацій, насамперед, об’єднаних територіальних громад. Тож подивімося, що вдалося зробити об’єднаним громадам Сокирянщини, а це – Вашковецька, Сокирянська, навіть, Новодністровська.

Бюджет Вашковецької громади у минулому році – трохи більше,  ніж 31,5 млн. гривень. Власні доходи – тільки 6,5 мільйонів. Серед податкових надходжень левову частку займає ПДФО – 3597,2 тис.грн.

На утримання 22-ох працівників у 2018 році направили із бюджету 2 млн. 743 тис. грн. Найвагомішою статтею видатків казни Вашковецької ОТГ є освіта. У минулому році на фінансування цієї галузі направили більше ніж 16 мільйонів.

За рахунок інфраструктурної субвенції вашківчани у минулому році реалізували два проекти – капітально відремонтували основне приміщення ДНЗ у селі Шишківці (953 тисячі гривень) та фасад будинку культури у селі Вашківці (691 тисяча гривень).

Стосовно основних досягнень минулого року, то у сфері освіти і культури вони обмежилися вищевказаними капітальними ремонтами. Спортсменам упорядкували та відремонтували сільський стадіон за кошти місцевого бюджету. Що стосується благоустрою, то у громаді оснастили  вуличне освітлення і побудували автобусну зупинку.

Вашківці

Новодністровська ОТГ – одні вважають, що вона існує, інші – оскаржують ці рішення у суді. Впевнено стверджувати, що досягнення і планові показники можна порівнювати із іншими громадами, вважаємо, недоцільно. Втім, новодністровські керманичі вже розрахували, що на величезний штат – 84 людини, вони витрачатимуть майже 16,5 млн. гривень, на освіту спрямують у цьому році більше 46 мільйонів, на охорону здоров’я – 10 мільйонів, а на культуру та благоустрій – 1 млн. 800 тис. та 1 млн. 400 тис. гривень відповідно.

Новодністровськ

Далі переходимо до ще цікавішого… Сокирянська ОТГ – тут запитань виникає дуже багато! Минулорічний бюджет складав більше 70 млн. 200 тис. гривень. На утримання апарату витратили більше 7 мільйонів гривень, на освіту направили 33 184 тис. грн., на охорону здоров’я – 9 мільйонів 64 тисячі, на культуру та благоустрій – 4 млн. 273 тис. грн. та 3 млн. 399 тис. грн. відповідно.

Цікаво, що у проектах, які були реалізовані у минулому році, зокрема за кошти Державного Фонду регіонального розвитку, вказують реконструкцію парку відпочинку у місті Сокиряни на чималу суму – 2 млн. 633 тис. грн.. Цікаво, хто ж бачить ту реконструкцію? Окрім того, що цією справою займаються правоохоронці, більше нічого про цей проект сказати не можна. Тож, чи доцільно записувати це у свої «перемоги»?

Що стосується основних досягнень у різних сферах, то тут політ фантазії тих, хто готував цю публікацію просто вражає. У сфері спорту посадовці міської ради вирішили записати у свої здобутки проведення Міжнародного турніру з боротьби дзюдо. Не дивлячись на те, що ці змагання проводяться вже у 33-тє!!!, Сокирянська ОТГ бачить тут свої заслуги. А у сфері спорту на дійсності можна похвалитися тільки зруйнованим майданчиком біля Сокирянської школи №1. Що ж… коли самі нічого не зробили, можна запозичити багаторічні напрацювання інших…

У сфері культури  хизуватися можуть тільки, знову ж таки, не зовсім своїми досягненнями, а трудами і любов’ю до пісні учасників народного аматорського хору «Любисток». Але принагідно нагадують, що співають працівники і депутати міської ради, а також САМ ГОЛОВА – Василь Равлик.

В інших сферах вказують «Центр економічного зростання», на який списали більше 1 мільйона гривень, втім чим саме займається цей Центр і які його результати наразі не відомо.

Сокиряни

Доповнюють публікації про роботу ОТГ нашого району яскраві фото, жаль, що насправді, у реальному житті все не так райдужно, як показують автори цієї збірки.