ДП «Сокирянське лісове господарство» закінчує проведення лісокультурних робіт
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Благородна професія лісівника дуже важка й відповідальна. Але не завжди вдячна, бо для більшості людей вона залишається малопомітною. Серед пересічних громадян часто можна почути, мовляв “лісники тільки те й роблять, що вирубують ліс”. Мало хто задумується над тим, звідки ­беруться молоді ліси і який шлях проходить це лісовідновлення. Діяльність лісівників надзвичайно багатогранна: щоб виростити ліс, потрібно зібрати насіння, виростити сіянці, посадити їх на підготовлені ділянки, постійно проводити догляд за лісовими культурами у вигляді прополювання, прорідження, санітарних рубок, охороняти їх від хвороб, шкідників, пожеж, самовільних рубок. І тільки коли ліс досягне стиглого віку, його заготовляють для потреб суспільства – збирають так званий урожай.

У ДП «Сокирянське лісове господарство» стараються погожі осінні дні використати сповна і головним завданням для лісівників підприємства осінньої пори є заготівля якісного насіння лісових порід, яка розпочалася з вересня і тривала впродовж двох місяців. В результаті чого підприємство заготовило 5 тон жолудів дуба звичайного, 50 кг дуба червоного, 10 кг липи дрібнолистої, 10 кг ясена звичайного та 10 кг клена явора.

Основним способом лісовідновлення на непокритих лісом площах, а також зрубах без природного відновлення є створення лісових культур як найбільш надійний шлях відновлення  високопродуктивних і біологічно стійких насаджень. Цьогорічній осінній сезон посадки лісу провели із залученням працівників апарату управління ДП «Сокирянське ЛГ» та школярів Романківецької гімназії ім.К.Ф.Поповича. В даний час працівники лісництв завершують посадку лісових культур дуба звичайного на цьогорічних зрубах на площі 15,6 га, з яких 2,8 га створені якісним насінням та 12,8 га заліснені сіянцями власного виробництва. Також провели доповнення лісових культур минулих років на площі 44,5 га.

Останніми роками, зі зміною кліматичних особливостей, літні ділянки, що вийшли з-під суцільних рубань, стараємося заліснити восени, бо відсутність високих температур, нижча інтенсивність випаровування вологи та перебування сіянців в стані біологічного спокою дають кращу приживлюваність. На тих ділянках, де неможливо провести осінню посадку, здійснюється очищення від порубкових решток, відповідно до лісорослинних умов готується грунт під посадки наступного року.

Окрім цього, наше підприємство не обмежується лісовідновленням головних лісоутворюючих порід. В цьому році у Романківецькому лісництві закладено плантації лохини високорослої загальною площею 0,063 га, яка показує гарний приріст у нашій місцевості. Також у Іванівецькому лісництві закладається дослідна плантація горіха чорного для подальшого вивчення цієї деревної породи в умовах Північної Бесарабії.

Разом з лісокультурними роботами працівники ДП «Сокирянське лісове господарство» провели озеленення територій Ломачинецького, Сокирянського, Іванівецького та Кельменецького лісництв, облаштували рекреаційний пункт в кв.35 вид.9 Романківецького лісництва.

Завжди потрібно пам’ятати, що ліс – це культура поколінь. Ми користуємося природними ресурсами, які створили наші діди й прадіди, і в свою чергу вирощуємо ліс для наступних поколінь.

 

Піц Богдана,

інженер з лісозаготівель

ДП «Сокирянське лісове господарство»