Дворіччю знищення шкільного спортивного майданчика Сокирянського ЗЗСО присвячується: коли закінчаться роки бездіяльності та відмивання бюджетних коштів?

Поки заступник міського голови Сокирянської ОТГ Чорний вояжує, переймаючись долею колег-чиновників, що не хочуть втрачати посади, а мер Равлик, взагалі, напевне, самоусунувся від виконання своїх обов’язків, у місті все застигло – позитивних змін не видно, муляють очі тільки «амбіційні проєкти», що так і не довели до логічного завершення представники влади. Їм ніколи, замість того, щоб робити свою роботу, вони – в роз’їздах, виступають із незрозумілими меседжами, знову – гучні заяви без конкретних справ.

А німим свідком бездіяльності влади Сокирянської ОТГ залишається шкільний майданчик ЗЗСО №1. Два роки тому ці горе-господарі знищили там всі спортивні снаряди та приладдя, зірвали асфальтне покриття. Учнів нахабно позбавили можливості повноцінно займатись на уроках фізичного виховання, майданчик їм замінив стадіон.

Що ж до хронології цієї «епопеї», то наприкінці 2017 року із державного бюджету на рахунки Сокирянської ОТГ надійшли 707 тис. грн., за один день був проведений тендер, визначено генерального підрядника і 27 грудня 2017 року було укладено договір з фізичною особою-підприємцем Дожук М.М. та перераховано їй 707 тис. грн.

Уже в квітні, впродовж кількох тижнів, поки вчилися школярі, на майданчику кипіла робота, тільки зараз вже стає зрозуміло, що, все ж таки, це була просто її імітація, – будівельники встановлювали опалубку, заливали каркас майбутньої споруди по периметру, встановлювали металеві стовпи. Однак, будівництво припинилося… Підрядник зникла майже на півроку, залишивши на місці шкільного подвір’я – руїни.

А мер Равлик спільно зі своїми заступниками, тим часом, намагалися запевнити всіх, що ті розвалини, які залишилися, насправді коштують майже мільйон гривень.

Цей ганебний, кричущий факт можливого нецільового використання бюджетних коштів не оминули увагою правоохоронці, відтак було відкрите кримінальне провадження. Напевне, злякавшись розслідування, наприкінці грудня 2018 року підрядниця знову загнала на майданчик техніку – поїздили,  помісили  болото туди-сюди,  колії залишилися, ніби окопи після війни, декілька днів поімітували стурбованість та бажання швидше закінчити будівництво… і знову все «заглохло»…

А вже через півроку, у липні, звершилося третє «пришестя» робітників на шкільний майданчик. На об’єкті з’явились дві одиниці техніки та почали розсипати щебінь. З чим було пов’язане пробудження будівельників? Чи то у другій половині літа вже склались сприятливі погодні умови, чи то розслідування правоохоронцями зловживань на цьому об’єкті стало поштовхом, чи то соромно   владі, що поряд вже працює подібне спортивне поле Сокирянської ДЮСШ – наразі невідомо.

До речі, за даними антикорупційного моніторингу ця угода між Сокирянською міською радою та ФОП Дожук має суттєві ознаки корупційної складової.

http://acm-ua.org/poshuk.php?poshuk=3543310428

Дожук

До слова,  футбольний майданчик спортшколи вдалося збудувати за трохи більше,  ніж 1 мільйон 400 тисяч гривень. Але ж тільки погляньте на умови,  створені для дітей,  – найсучасніше французьке штучне покриття поля, місця для глядачів, освітлення, якісна огорожа.

IMG_2134 IMG_2243

А що ж за ці кошти маємо біля школи №1? Наприкінці 2019 року Сокирянська міська рада перерахувала підприємиці Дожук ще більш ніж 700 тисяч гривень. В загальному – майже 1,5 мільйона гривень. А результат? Купи хаотично розсипаного гравію, рови та канави, бур’яни вище голови та хмиз, гілля обрізаних дерев … і ще один навчальний рік, що школярі провели без належних умов для занять спортом.

Тож чи довго ще ці горе-посадовці дерибанитимуть державні гроші? Можливо, правоохоронці поставлять край в епопеї  очевидних фактів зловживань, брехні і повної відсутності честі, гідності, совісті… Цей фантом-майданчик уже тривалий час носить відповідну назву пам’ятника нечесним посадовцям. Тому й обростає цей мільйонний об’єкт такими небезпідставними чутками і судженнями, що хтось добре «нагрів руки», будуючи…