Дивовижні події сталися у Селищі на зимові свята

В день святого Миколая Чудотворця у Свято-Покровському храмі села Селище було надзвичайно святково. З усіх куточків села поспішали люди на Літургію, щоб помолитись у цей день до Святого за рідних, за нашу Україну. Служив новий священник – протоієрей Іоанн, якого нещодавно направили до Селища із Чернівецької єпархії.

Тихо… Мурашки бігають по тілу. Відчуваєш, що ось тут біля Царських Воріт за нами усіма спостерігає сам Миколай Чудотворець. Він знає, що у кожного наболіло на серці і з якими проханнями сюди прийшов кожен прихожанин. Так було влаштовано,  що саме на це свято настоятель привіз мощі преподобних отців Оптинської пустині, щоб люди могли прикластись і помолитись.

Дякуючи отцю Іоанну і директору НВК Бурдейному О. О.,  на Літургії були школярі. Після першого уроку учні зібралися у фойє школи і всі разом рушили до храму. Хтось, можливо, вперше у зрілому віці, після хрещення переступить поріг, а хтось побіжить, бо уже знає, як знайти, підійти до аналою, приложитись до ікони. Треба було бачити, як великий гурт дітей підходить до храму: дівчатка поправляють волосся, а хлопчики вправно знімають шапки. Можливо, хто і забув, як правильно перехреститись, але ручки тягнулись до чола і дивились на купол храму.

Діти не знали всіх сюрпризів,  які їм підготував отець Іоанн. Всі поспіхом зайшли  всередину і стали, хто де, бо йшло Богослужіння. Люди свої молитви підносили до Бога. Так тут дійсно не вистачало дітей: в храмі в основному люди похилого віку і трохи молоді. Всі вони з радістю і сльозами на обличчі зустрічали дітей і легенько поступались, щоб їм було зручно стояти і щоб могли бачити все. Спостерігаючи за школярами, можна було помітити, що дехто з учнів роздивлявся все кругом, напевно, в храмі перший раз. Як добре, що з Божою допомогою все так влаштувалося, що в такий день діти прийшли на Богослужіння. Серце раділо, в храмі була така благодать, що важко описати, це треба було побачити і відчути. Після Богослужіння була проповідь і отець Іоанн прочитав напам’ять вірш Івана Франка  про те, як Святий Миколай  урятував утопленого хлопчика. Слухаючи поезію, прихожани храму переживали моторошні хвилини від змісту почутого. Адже ми так мало знаємо про чудеса, які творив і творить Святий Миколай по молитвах людей.

Потім настоятель окропив святою водою і помирував миром, які були привезені ним з м. Барі (Італія), де отець Іоанн побував раніше. На завершення кожній дитині, яка була в храмі, священник з матушкою вручили подарунки, які були передані їм із Італії по благословінню архімандрита Амвросія (Макара), який є настоятелем церкви Святого Амвросія у Мілані. Нашого священника з архімандритом пов’язували роки дружби і спільні молитви в храмі. Приймаючи пакуночки із рук матушки, діти з радістю повертались до школи, знаючи, що про них Миколай Чудотворець не забув.

За ці хвилини радості прихожани дякують протоієрею Іоанну і бажають, щоб мрії і сподівання його здійснилися. Божої допомоги вам на щодень і на многії літа.

Але на цьому отець Іоанна не перестає нас дивувати. До Різдва Христового настоятель замовив вертеп, якого в нашому храмі ще ніколи не було і звичайно не всі могли його бачити.

Різдво. Воно наближається. Ми чекали цього дня чогось особливого, а відчули це, коли були на Богослужінні. Адже свято Різдва Христового – це довгоочікуване свято і  справжнє – тільки з Христом у серці. Після звершення Богослужіння священник привітав усіх прихожан і зачитав вітання від Блаженнішого Митрополита Київського і усієї України, предстоятеля УПЦ Онуфрія.

А далі на церковному подвір’ї усіх односельчан віншували учні місцевої школи гарними віршами і колядками, за що отримали подарунки, придбанні головою фермерського господарства «Світоч-2006» М. О. Войняк. На завершення пролунала колядка «На різдвяні свята» у виконанні народного фольклорно-етнографічного колективу «Прялочка».

2018 рік для нашого храму знаменний, адже йому виповниться 210 років. То ж після Богослужіння прихожани разом із хористами храму, солісти колективу «Прялочка» вітали односельчан із Різдвом Христовим колядками і збирали кошти на ремонт, щоб підготувати будівлю і територію храму до ювілею. Свято-Покровська церква дерев’яна і зобов’язані відреставрувати її і підтримувати для наших нащадків.

20 січня православні християни будуть святкувати Собор Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. То ж прихожани храму вітають отця Іоанна з Днем Ангела. Бажають йому і його родині міцного здоров’я, терпіння, мужності, віри та світлих надій, радості, підтримки друзів і прихожан храму і в усьому – Божої допомоги.

 

  Прихожанка храму с. Селище

Влада Н. П.