Дивує, надихає, чарує, підбадьорює Пісня Михайла Мафтуляка…

Днями у приміщенні Сокирянського районного будинку народної творчості та дозвілля відбувся вже ІІІ районний фестиваль-конкурс вокально-хорової творчості композитора Михайла Мафтуляка – «Свої пісні дарую людям», у якому взяли участь виконавці та аматорські вокально-хорові колективи з населених пунктів району, м.Новодністровськ, Кельменеччини та Глибоччини.

Присутніх привітали перший заступник голови  райдержадміністрації Андрій Маркевич, заступник голови районної ради Олексій Бойко. Вони відзначили, що фестиваль набирає обертів і з кожним роком збільшується кількість учасників. За їх словами завдяки творчості М. Мафтуляка Сокирянщину знає і визнає вся Україна.

На жаль, відомого композитора вже немає з нами і це велика втрата для всього музичного кола. Та твори митця знайшли своє продовження у талановитих виконавцях і житимуть ще дуже довго. До того ж,  розпочато процедуру присвоєння Сокирянській музичній школі ім’я Михайла Мафтуляка. Пам’ять композитора, заслуженого працівника культури України,  справжнього патріота своєї землі вшанували хвилиною мовчання. Саме у день фестивалю минало три місяці, як перестало битися серце відомого діяча. У виконанні народного  аматорського камерного хору «Гроно» Сокирянського РБНТД пролунала молитва «Отче наш».

Відтак відбувся конкурс, а головною дійовою особою стала Пісня. Глядачі гаряче підтримували конкурсантів, які своїми виступами розкрили багатство творчості Михайла Мафтуляка.

Оригінальності виступам додало і те, що пісні нашого земляка виконувались як акапельно, так і у «живому» супроводі ансамблів та оркестрів народних інструментів, під гітару, баян, фортепіано. Не залишили байдужими твори композитора, які були виконані в академічному стилі та у естрадній інтерпретації. Також прозвучали українські народні та місцеві пісні в обробці  Михайла Мафтуляка. Сюрпризом для всіх став виступ гостей. На сцені зазвучали  пісні Михайла Васильовича «Сокиряни» у виконанні аранжувальника, талановитого співака, нашого земляка – Павла Рогача та «Осіннє весілля» у виконанні Заслуженого артиста України – Василя Данилюка.

Журі районного фестивалю-конкурсу відзначили велику різноманітність репертуару, оригінальність виступів, вокальні дані учасників, музичну обробку творів. До того ж аматорські колективи всебічно представили творчість наших земляків – виконали пісні на вірші місцевих поетів.

Цьогоріч володарями Гран – прі стали Есмеральда Сафруняк, учениця Сокирянської музичної школи, народний аматорський хор «Гроно» Сокирянського РБНТД  та народний аматорський хор «Калина» БНТД м.Новодністровськ.

Призові місця у молодшій віковій категорії здобули: I місце – Альона Івасюк, учениця музичної школи м. Новодністровськ  та Анастасія Корчинська, представниця Сокирянської музичної школи, ІІ позиція у Анастасії Кобзар із Новодністровської музичної школи та III місце здобула Дар’я Дубиніна, вихованка Сокирянської музичної школи.

У середній віковій категорії I місце виборола Іванна Андронік із м.Сокиряни, сріблом нагороджено Віталіну Лянгу, ученицю Сокирянської музичної школи  та хоровий колектив Шебутинецького НВК.

У старшій віковій категорії першу сходинку розділили між собою аматорський хоровий колектив «Доля» реабілітаційного центру, жіночий вокальний дует «MELOS»РБНТД смт.Глибока, народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Журавка» РБНТД смт. Кельменці та народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Мелодія».  За II місце нагороджено аматорський хор БК с.Селище, народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня»  клубу с.Ломачинці  та  Тетяну Андронік – викладача Сокирянської музичної школи. Бронзу у старшій категорії отримали аматорське чоловіче вокальне тріо БК с.Гвіздівці, аматорський вокальний дует БК с.Василівка та аматорський жіночий вокальний ансамбль «Гарні молодиці».

Всіх переможців нагороджено грамотами, кубками та пам`ятними призами.