“Єднання через багатогранність”

Під такою назвою вже 15 років в Окницькому районі Республіки Молдова проходить традиційний міжетнічний фестиваль. Цьогоріч  фестиваль гостинно приймало місто Фрунзе.

У актовій залі  місцевої школи його урочисто відкрив голова району Василь Романюк. Привітали учасників фестивалю керуючий справами Сокирянської районної ради Сергій Горн, примар м.Фрунзе Василь Конецький та керівники населених пунктів Окницького району.

Фестивальну програму відкрили господарі – аматорські колективи м.Фрунзе. На високому  професійному рівні виступили окничани, програма яких була насичена патріотизмом та любов’ю до рідної Молдови. Звичайно, всіх вразили професійні виступи зразкових хореографічних колективів «Імпульс» та «Натхнення» м.Окниці, солістів Юрія Борилюка та Катерини Поліщук із Фрунзе.

Гарно представили свої комуни учасники вокального ансамблю музичної школи із Атак, в репертуарі яких українські пісні, які на Україні виконують імениті співаки.

У фестивальній програмі комуну Унгри представляв дитячий колектив «Калинонька», який неодноразово виступав на святкових заходах у Кишиневі, комуну Ружниця – зразковий духовий оркестр місцевого будинку культури. Гарно виступили на святі представники Каларашовки та Корестоуц.

Аматорські колективи Сокирянського району неодноразово беруть участь у заходах, організованих Окницьким відділом культури. Вже не один рік окничани гостинно запрошують своїх друзів на свята, фестивалі та конкурси. На фестивалі «Єднання через багатогранність» своє мистецтво представили народний аматорський вокальний ансамбль «Мелодія» у супроводі троїстих музик Сокирянського районного будинку народної творчості та дозвілля (керівники – Людмила Мафтуляк та Дмитро Шкварун), а також  солістки-вокалістки Оксана Руснак та Олеся Сердюкова. Їхній виступ був щиро підтриманий глядачами в залі та високо оцінений членами журі.

Ми – представники української делегації  мали змогу відчути тепло та гостинність своїх друзів та переконатися, наскільки в Молдові щиро цінують свою культуру та культуру  інших національностей.

В свою чергу, підтримуючи дружні зв»язки в галузі культури, ми запросили завідуючу Окницьким відділом культури Людмилу Белоножко та творчих працівників району на свято музики, яке щорічно проводиться  у Сокирянській музичній школі.

 

                                               Раїса Горн, начальник відділу культури РДА