Екзотичні лісові насадження розвивають у Сокирянському лісгоспі

Важливим і актуальним в останні роки є питання пошуку нових можливостей і технологій у сфері лісовідновлення. Одним з таких рішень, на думку директора Сокирянського Держлісгоспу Василя Гончара, є самовідновлювальні біоресурси. Відтак нинішнього року лісівники Сокирянщини вирішили спробувати закордонний досвід своїх колег –  заліснення штучно виведеним клоном Павловнії. Плантацію павловнії вже  висаджено на території Ломачинецького лісництва площею 0,5 га.

Павловнію відносять до одного з видів рослин, яке найкращим чином підходить для збільшення виробництва лісоматеріалів і біомаси. В Іспанії в штучних умовах була виведена технічна форма цієї рослини. Вона адаптована для погодних умов Європи, стійка до місцевих шкідників і захворювань. Від природного вигляду вона також відрізняється темпами приросту і характеристиками самої деревини. Адже за короткий термін лише 5 років виростає до 15-20 м. та може дати 240-350 м³/га якісної ділової деревини, а після зрізування за такий же період регенерує до попередніх розмірів. Це означає, що 5 циклів проростання можна використовувати без необхідності повторної висадки. Для прикладу, дубовим насадженням потрібно 100 років,  щоб отримати таку ж саму кількість деревини.

Цей клон був запатентований і отримав всі міжнародні сертифікати та дозволи.

Рослина була виведена спеціально для швидкого відновлювання лісів, вважається відмінним пиломатеріалом і біопаливом, а також завдяки великому листю, може поглинати в великій кількості СО2 й озонувати навколишній простір, що дозволяє їй бути незамінним посадковим матеріалом для парків міської межі, насаджень уздовж доріг і магістралей. Плюс до всього, з кожного гектара можна збирати до 700 кг меду, а листя використовувати в якості фуражу для тварин.