Фонтан: спроба № 2 за майже 900 тисяч гривень з міського бюджету! (ДОКУМЕНТИ)

У Сокирянах в центрі добудували фонтан і тепер всіх запрошують на відкриття. Не на пробне, як було минулого разу, а вже на справжнє… Будівельники завершують роботи, щоб уже в неділю мер Равлик зміг «перерізати стрічку» та гордо заявляти про «амбіційні проЄкти».

Тож напередодні відкриття фонтану підрахуємо разом, скільки ж витратили посадовці грошей із нашого бюджету. За даними експертної оцінки,  загальна кошторисна вартість будівництва у поточних цінах станом на 10 червня 2019 року складає 888 532 гривні. На будівельні роботи направили майже 248 тисяч гривень, на устаткування – трохи більше 442 тисяч, інші витрати склали – 198 534 гривні.

Варто зауважити, що на проектно-вишукувальні роботи та авторський нагляд витратили майже 39 тисяч гривень. На фото до статті пропонуємо вам переглянути локальний кошторис на будівельні роботи, де детально можна ознайомитися із вартістю всіх етапів зведення фонтану.

Щодо устаткування, то найбільшу суму – 288 180 гривень витратили на 12 комплектів пішохідного фонтану Waterboy, більше 50 тисяч коштувала шафа управління, майже за 20 тисяч гривень купили насос. Повний кошторис на устаткування також можна знайти у документах статті.

Ще цікавішим є фінансовий звіт про, цитуємо, «облаштування скверу шляхом створення сучасного доступного відпочинкового простору по вул. Перемоги у Сокирянах». Гучним словом «сквер» посадовці міської ради та виконавці робіт і експерти охрестили клумбу у центрі міста. Так ось, на клумбу-сквер із бюджету ОТГ витратили 379 892 гривні. Для такої маленької території – сума достойна! На озеленення витратили більше 21 тисячі гривень, будівельні роботи у «сквері» коштували бюджету 354 432 гривень. Кошторисний розрахунок – у документах.

Така ось математика… На фонтан та сквер із бюджету громади витратили більше 1 мільйона 200 тисяч гривень. Є дані, що і підприємці міста «скидалися» немалими сумами на будівництво. Кошторису спонсорської допомоги ми, напевно, не побачимо. Проте, вже цієї неділі станемо свідками, як пишуть на сайті ОТГ, визначної події для міста…

Фонтан, сквер – це, звичайно, чудово… Але тоді, коли йдеш до них рівними вулицями та тротуарами, безперебійно та ефективно функціонують у місті всі соціальні установи, коли комунальники забезпечені всією необхідною технікою, упорядковані водогони та сміттєзвалища, вулицями не бігають зграї безпритульних, не стерилізованих собак… Чи маємо ми все це у нашому місті? Утопія,  хтось скаже? Та ні… Реальні справи, які вирішують першочергово. Але у нашій громаді очі людям «замилюють» другорядним. Визначна подія? Ну що ж, фонтан так фонтан…