Хай сходить Божа благодать століттями і віками !

На підвищенні стоїть більше ста літ свято-Успенська церква міста Сокиряни, вітаючи сонячно кожного прихожанина і всіх, хто з надією дивиться на цей православний храм, що освятив тисячі голівок немовлят, похрестивши, з’єднавши з Богом, заручивши підтримкою Небес нові сім’ї, провівши у вічність тих, хто відтоптав свій ряст на землі…

Святинею називають цю культову споруду всі, хто поспішає сюди на богослужіння, а останнім часом і на роботу. Подвижницьку діяльність розгорнули прихожани, віруючі люди, розпочавши капітальний ремонт споруди. Адже у 2016 церква і її актив та й вся громада міста відзначатиме 110-річчя з дня спорудження і освячення Божого храму.

Титанічні зусилля віруючих і священнослужителя, отця Василія увінчались великими успіхами, адже уже зібрано і ефективно використано сотні тисяч гривень на оновлення свято-Успенської церкви на Тій Горі. Кожен, хто знав про великий ремонт і реставрацію, долучився до спільної справи віруючих, підтримавши коштами, власними силами і молитвою, матеріалами чи нагодувавши будівельників, які постійно тут трудяться.

З гордістю і радістю актив церковної громади розповідає про важливу справу для очищення душі і во славу Божу. А сьогодні про щоденні приготування до свята, яке наближається, про завершення ремонту говорить голова парафіяльної ради, староста церкви Микола Пержун:

«Впродовж тривалого часу в Свято-Успенському храмі не проводився ремонт покрівлі і місцями вона прогнила і почала протікати. То ж  готуючись до 110 річниці з дня освячення церкви, прихожани вирішили провести ремонт. За допомогою ми звернулись до влади та  мешканців міста. Першим відгукнувся голова районної ради Василь Козак та перерахував 100 тис. грн., що дало змогу закупити покрівельні матеріали – нержавіючу бляху «Булат золотий», «Раніл  голубий» та обрізну дошку. Крім цього, добрими людьми було пожертвувано значну суму коштів. Також Сокирянська міська рада долучилась до фінансування будівництва – з бюджету було виділено 60 тис. грн.

Від імені парафіяльної ради я хочу подякувати кожному, хто зробив свій вклад в ремонт храму. Але ж для завершення робіт необхідно зібрати ще чимало коштів. Тому звертаюсь до небайдужих прихожан, підприємців з проханням допомогти Свято-Успенській церкві» – зазначив Микола Пержун.

З особливою старанністю та відповідальністю працюють над відновленням храму будівельники. Вони вже встигли завершити технічно складні   висотні роботи. Замінено перекриття куполів та даху церкви, змонтовано покрівлю з  новітніх, якісних, стійких до корозії матеріалів, розповів бригадир будівельників Олег Равлюк.

Богоугодна справа завжди збирає довкола людей доброї волі і вершиться диво на землі. Руки золоті робочі з Божої милості і ласки виконують кожне завдання з душею, вправно і старанно, і височіє столітній свідок нашої духовності, мов новий, щоб кожен міг прийти до Бога через Добро, Сповідь, Покаяння і працю, щоб ВІРА Зміцніла і душа засяяла, як оновлений храм, який сотню літ тому спорудили для нас діди і прадіди, підтримували  батьки, вимолюючи у Господа світлі долі !