Герої не вмирають

Заплач, молитво, на вустах.

Заплачте на іконах квіти.

Моя країно у сльозах,

ми будем жити,

будем жити.

 В Україні 20 лютого, згідно з указом президента «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності й увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні», відзначається День Героїв Небесної сотні.

У період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва вбито понад сто людей, найбільше – 20 лютого. Більшість з них загинули від куль снайперів, які влучали протестувальникам у голову, серце і шию. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати «Небесною сотнею». Юні хлопці, чоловіки та жінки вже ніколи не повернуться додому, не обіймуть близьких, не посміхнуться друзям. Сумно і боляче. Хто б міг подумати, що в 21 столітті, після всього, що пережила наша держава, все повториться знову. Схоже, людство не квапиться вчитись на своїх помилках.

«Герої не вмирають»  – під таким гаслом сьогодні в Сокирянах на площі будинку культури був проведений мітинг, приурочений вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Участь взяли всі небайдужі жителі міста. Протягом години лунали спогади про події Майдану, звучали вірші та пісні, присвячені Небесній сотні. Сльози навертаються. Пригадуєш весь той страх, жах, біль і  знову поринаєш у ті події і відчуваєш всі  емоції! Учасники вшанували хвилиною мовчання полеглих героїв, а також покладанням свічок.

Світлою молитвою за Україну та патріотичними закликами завершилося мітинг-реквієм, присвячений пам’яті героїв Небесної сотні: “ Слава Україні! Героям Слава !”

20 лютого стало для нас назавжди пам’ятним днем – Днем Героїв Небесної Сотні. Однак сьогодні варто згадати про всіх, хто віддав своє життя впродовж останніх років. І згадувати надалі, завжди, хоча б для того, аби не допустити чогось подібного в майбутньому. Адже ці події багато що прояснили, відкрили багатьом очі, розставили все по своїх місцях. І якщо правильно скористатись цим досвідом, ми справді можемо побудувати незалежну і процвітаючу державу.

Дякуємо Вам, Герої України! Ви назавжди залишитесь у наших серцях…

Студентка 408 групи ЧНУ Перегінчук Анна