«Головами громад мають бути люди, які не у конфронтації до нинішньої влади в Україні»: ексклюзивне інтерв’ю з генеральним директором ПрАТ «Укргідроенерго» Ігорем Сиротою
syrota

Компанія «Укргідроенерго» постійний помічник та надійний партнер у питаннях реалізації соціальних та інфраструктурних проєктів на Сокирянщині, це потужний платник податків та роботодавець. За кошти товариства з року в рік модернізуються автошляхи краю, будуються соціальні об’єкти,  сотні людей забезпечені високооплачуваною роботою. Про зведення культурно-мистецького центру у Сокирянах, капітальний ремонт доріг та підтримку на місцевих виборах говоримо із генеральним директором ПрАТ «Укргідроенерго» Ігорем Григоровичем Сиротою.

– Ігорю Григоровичу, коли було ухвалене рішення зробити капітальний ремонт доріг у нас в краї і за чиї кошти нині втілюється цей проєкт?

– На початку цього року ми ухвалили рішення про капітальний ремонт автодоріг, якими користується компанія «Укргідроенерго» в процесі будівництва гідроспоруд на Дністрі. Зокрема, це автошляхи у Сокирянському районі та місті Новодністровськ. Ці роботи були передбачені у нашому проєкті, а також здійснюються як вклад у президентську кампанію «Велике будівництво». До кінця цього року ми плануємо завершити всі заплановані проєкти. У перспективі – ще відрізок дороги від ГЕС 1 до Новодністровська.

– Незабаром ми отримаємо нову місцеву владу. Виборча кампанія – на фінішній прямій. Кого підтримуєте на місцевих виборах і з ким з кандидатів налаштовані на подальшу співпрацю?

– Всі знають, що нещодавно Дністровську ГАЕС відвідав з робочим візитом Президент України Володимир Зеленський. Ми отримали підтримку від Володимира Олександровича у питаннях якнайшвидшого завершення добудови 5-7 гідроагрегатів. Ухвалено рішення у наступному році почати реалізацію цих проєктів. Звичайно у кошторисі на це будівництво буде закладена і соціальна сфера – об’єкти у Сокирянській і Новодністровській громадах.

Тому я вважаю, що головами громад мають бути люди, які не у конфронтації до нинішньої влади в Україні. Таким чином, у співпраці можна досягнути значних успіхів впродовж наступних років і ефективно використати кошти соціального спрямування компанії «Укргідроенерго».

– Чи продовжиться подальше фінансування соціальних об’єктів, що зазначені у титулі будови?

– Звичайно! Ми дофінансуємо ще майже 100 мільйонів гривень, які передбачені ще у цьому титулі. І як я вже зазначив, у новому проєкті буде закладена ще чимала сума для соціальних потреб Чернівецької області.

– Яка подальша доля культурно-мистецького центру у Сокирянах і коли планується введення в експлуатацію цієї споруди, що зводять вже більше 40-ка років?

– Ми маємо багато довгобудів. Я вважаю, що їх доля має два шляхи вирішення: такі об’єкти, які не вдається добудувати «виносяться» на приватизацію, або ж, звичайно, за підтримки органів місцевого самоврядування їх добудовувати і вводити в експлуатацію.

Така ситуація з культурно-мистецьким центром у Сокирянах. Сподіваюся, що вже у першому півріччі наступного року цей об’єкт вдасться здати в експлуатацію разом із 4-им гідроагрегатом Дністровської ГАЕС. Тим більше, наскільки я знаю, роботи там уже на завершальній стадії. Це доцільно і логічно.

– Дякуємо за змістовну і цікаву розмову!