Гострі запитання: Хто? Чому? Довкола Корманського НВК…
04ae68d6a0c95e86ccd1826ceb4c9ad4

Чому заведені в оману люди готові відмовитися від більше мільйона гривень для навчального закладу села? Навіщо і, головне, ХТО розповідає жителям Корманя байки про закриття школи? Чому, скандуючи, люди забули про майбутнє своїх дітей? Усі ці питання викликані освітньою реформою Уряду, а конкретно – створенням опорного навчального закладу.

Задля забезпечення доступу до якісної освіти планується створити на базі Шебутинецької школи опорний навчальний заклад із філією у селі Кормань. Такою зараз є політика держави щодо реформи освітньої галузі. Районний відділ освіти в даному випадку виконував прямі доручення Департаменту освіти і науки, що підтверджується обласною держадміністрацією. Держава мотивує такі процеси і виділяє на кожну опорну школу півтора мільйона гривень. За ці кошти можна значно покращити матеріальну базу освітніх установ. Успішним прикладом впровадження цього етапу освітньої реформи є  Романковецький опорний заклад із філіями у селах Олексіївка та Новоолексіївка. За державні кошти тут модернізували кожен навчальний клас, закупивши телевізори, ноутбуки, комп’ютери та інші необхідні для шкіл устаткування.

У Кормані ж людей вводять в оману, розповсюджуючи чутки про закриття школи, чи то пониження до першого ступеня – тільки початкові класи. Тут варто вкотре наголосити,  депутати районної ради ніколи не діють всупереч інтересам сільських громад. Представники влади Сокирянщини ніколи не згодяться на закриття бодай одного із навчальних закладів району. А що стосується ступеня Корманської школи, то відповідно до вимог, він понизиться тільки до другого – функціонуватимуть класи із першого по дев’ятий. Причиною пониження ступеню є недостатня наповнюваність старших класів у Корманському НВК. Тож, відповідно, старшокласників підвозитимуть шкільним автобусом до Шебутинецького освітнього закладу.

Цю ситуацію нам прокоментувала начальник відділу освіти, молоді та спорту Сокирянської РДА Галина Рябко.

У ексклюзивному інтерв’ю журналістам ТРО «Сокиряни» Галина Іванівна повідомила, що створення опорного закладу на базі Шебутинецького НВК із філіями у Кормані та Лопатові – це не забаганка районного керівництва, а етап освітньої реформи Уряду України. У кожному районі проводять так звану оптимізацію навчальних закладів під пильним наглядом Міністерства освіти і науки, облдержадміністрацій та Департаментів освіти.

«Я ще раз наголошую, що мова йде не про закриття школи і не про пониження ступеню до І, а тільки – про оптимізацію. Через малу наповнюваність класів було ухвалено рішення про двоступеневу освіту у Корманському навчальному закладі. У цьому році у школі навчається всього 124 школярі, десятого класу взагалі немає, а в одинадцятому – лише 7 учнів. Малі школи – це не лише чинник низької якості освіти, а й бюджетний «тягар». Витрати на одного учня Корманського НВК становлять 27 тисяч гривень, в той час, як у Шебутинецькому закладі освіти на одну дитину витрачається всього 15 тисяч.», – наголосила пані Галина.

«Люди, що промовляють гасла: «Немає школи – немає села», втрачають із поля зору найголовніше – навчальний заклад існує заради дитини, а не школярі – для тог,о щоб стояла будівля школи, чи оплачувалися години вчителя. Кожен школяр заслуговує на якісну освіту, яка стане квитком в успішне майбутнє. І ті фінансові ресурси, що несуть за собою опорні заклади,  стануть передумовою покращення навчального процесу», – підсумувала Галина Рябко.   

Обурені, а головне – ОБДУРЕНІ корманчани днями завітали до районної державної адміністрації. Від імені ініціативної групи виступив Сергій Павлович Дикий. Чоловік закликав подумати про дітей та не закривати школу.

На нараді із делегацією спілкувався голова районної ради Василь Козак.

«Усі знають мою позицію – жодна школа у нашому районі не закриється! Зараз вас налаштовують і вводять в оману. Опорні заклади із філіями створюються для того, щоб була можливість отримати фінансовий ресурс від держави і за його рахунок покращити матеріально- технічну базу навчальних закладів. Яскравий приклад – Романковецька гімназія із філіями в Олексіївці та Новоолексіївці. Там комп’ютерами, ноутбуками та іншою необхідною, сучасною технікою обладнано кожен навчальний клас», – зауважив Василь Васильович.

У діях жителів села Кормань, звичайно, криється турбота про рідне село. Але дуже прикро, що людей ДЕЗІНФОРМУЮТЬ!!! І роблять це, перш за все, обласні чиновники, яким теж оббивають пороги корманчани. Бо саме представники облдержадміністрації та Департаменту освіти і науки, ВИМАГАЮТЬ від керівництва Сокирянського району та відділу освіти оптимізувати систему, тобто – створювати опорні школи. А людям – розповідають байки про те, що створюватимуть спеціальні комісії та розбиратимуться із цим питанням. На кожній нараді чи колегії обласні чиновники акцентують на обов’язковості формування опорних закладів, бо так уже передбачає реформа, що держава фінансуватиме тільки опорні заклади та їх філії, решта – на утриманні місцевих бюджетів.