Гостюк із експертами розробив новий план розподілу громад на Сокирянщині…Про бажання жителів знову забули!

Нова «геніальна» ідея заступника губернатора Чернівеччини знову змусила жителів Сокирянського району в черговий раз пояснювати, чого вони прагнуть, членами якої громади хочуть стати та розвивати свої населені пункти. Але у обласного чиновництва та їх помічників зверху плани інші…конкретні!

Нещодавно Міністерство регіонального розвитку зобов’язало облдержадміністрації, як відповідальні за впровадження реформи на місцях, забезпечити розробку перспективних планів спроможних громад в межах усієї території області до початку квітня. Взялися за це і на Чернівеччині, мету мали одну – позбутися так званих «білих плям». Але результати роботи, м’яко кажучи, жахають. Чимраз все більше і більше шматують Сокирянщину на догоду тим, кому байдужа доля людей, що тут живуть.

Відповідно до нової концепції формування Перспективного плану об’єднання громад в Чернівецькій області на Сокирянщині планується створити ще одну територіальну громаду. Відтак, район мав би поділитися на Сокирянську та Вашковецьку ОТГ, що були створені у 2015 році, Новодністровську громаду, що поки що знаходиться у, так би мовити, підвішеному стані, адже вибори там так і не призначили, а також дуже прагнуть чиновники створити Романковецьку громаду.

Змінили свої плани і на рахунок того, куди і які села будуть входити. За новою концепцією, Братанівці, Селищу та Грубній тепер пропонують стати частиною Вашковецької громади. Романковецьку планують створити шляхом приєднання сіл Лопатове, Кормань, Шебутинці, Кулішівка та Олексіївка до Романківців, а решта – Михалкове, Вітрянка, Сербичани, Гвіздівці та Волошкове повинні стати частиною Сокирянської МТГ.

Саме цю концепцію днями розглядали представники районної робочої групи із питань децентралізації. За результатами обговорень члени групи одностайні в тому, що створення на території району четвертої громади є недоцільним. Адже Сокирянський район невеликий, дотаційний і утворення ще однієї громади послабить спроможність вже утворених ОТГ.

Як наполягають представники сільських громад, переважна кількість жителів населених пунктів, незважаючи на суб’єктивні думки окремих мешканців, вже давно визначилися (в окремих селах громадські слухання проводилися кілька раз) і будуть відстоювати свою думку – приєднання «білих плям» до існуючої  Сокирянської ОТГ. Бо, як вважають сільські голови, визначення зони доступності потенційних адміністративних центрів спроможних територіальних громад, на які особливо звертають увагу обласні служби, визначається не в залежності від відстані, а з урахуванням доступності послуг у відповідних сферах, а у випадку Сокирянщини – їх наявність.

Особливо вразила ця ідея представників сіл Братанівка, Селище та Грубна. Адже жителі цих громад ніколи навіть і не розглядали той варіант, щоб стати частиною Вашковецької ОТГ. Сільські голови обурюються, бо вважають, що за рахунок того, що туди силою заженуть ці три села, обласні чиновники витягуватимуть вищезгадану ОТГ. Адже фінансові показники свідчать про те, що з часом вона стане неспроможною. Представників цих сіл цікавить питання, чого ж за три роки своєї діяльності досягла Вашковецька громада і які послуги вони зможуть там отримувати, якщо там немає взагалі ніякої інфраструктури. Жителів Вашковецької ОТГ обслуговують у Сокирянах за рахунок цільових субвенцій, що виділяються із бюджету. Тож яку подальшу перспективу обіцяє Гостюк та його компанія населенню Братанівки, Селища та Грубної – незрозуміло!

Звичайно, в населених пунктах в черговий раз проведуть громадські обговорення запропонованого проекту та приймуть відповідні рішення сільських рад, які будуть направлені в обласну державну адміністрацію. Але складається таке враження, що чим активніше люди висловлюють своє бажання, прагнення та бачення, тим безглуздіші плани визрівають у обласної верхівки, як людям не дати змогу об’єднатися і жити так, як вони хочуть. Василь Гостюк, відвідуючи громадські слухання в нашому районі, неодноразово наголошував, що, в першу чергу, все вирішуватимуть жителі краю. Василю Івановичу, де правда? Ваші слова чи дії, що направлені розколоти людей та громаду?