«Готуй сани влітку»…

Зима вже на носі, і особливо актуальними стають питання, які турбують всіх. Як ми зустрінемо її? Чи будуть в теплі наші діти в школі та дитячих садочках? Чи безпечною буде дорога? Чи не замерзатимуть хворі в лікарні та сільських амбулаторіях?

Саме підготовка до зимового періоду інфраструктури  Сокирянського району стала ключовим питанням на апаратній нараді при т.в.о голови РДА Петру Бускупському. Вирішити поставлені завдання у залі засідань зібралися керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, установ і організацій та сільські голови.

Як повідомили керівники, для повної готовності до роботи в осінньо – зимовий період здійснено ряд заходів по закладах освіти, культури, охорони здоров’я та соціального захисту. У даних установах підготовка майже завершена, виправляються незначні недоліки.

Непроста ситуація по центральній районній лікарні, де готовність становить лише 60%. І хоча заплановані підготовчі роботи проводяться за графіком, через відсутність місячних асигнувань лікарня не може в повному обсязі забезпечити підготовку до зими та погасити  заборгованість за енергоносії.

Важливою складовою у забезпечені стабільного функціонування народногосподарського комплексу в зимовий період є стан доріг та  готовність спецтехніки до зимового обслуговування.

Тому необхідно повторно перевірити готовність наявної дорожньої техніки філії «Сокирянський райавтодор» до  швидкого реагування в разі сильних снігопадів та пониження зовнішніх температурних показників.

Особливу увагу слід звернути на стан покриття проїжджої частини, узбіч, тротуарів, технічних засобів організації дорожнього руху, роботу зовнішнього освітлення, утримання залізничних переїздів.  Потребують  додаткових заходів місця концентрації ДТП.

Наразі, за інформацією начальника філії «Сокирянський райавтодор», підприємство лише на 50% готове до роботи в осінньо-зимовий період:  створюється необхідний запас протиожеледної суміші та паливно – мастильних матеріалів. Гостро стоїть питання забезпечення райавтодору піском. Минулих років його надавав Ломачинецький піщаний кар‘єр в кредит. Тому на сьогодні існує велика грошова заборгованість, покрити яку, на даний час, філія не в змозі. Тож чи продовжать надавати пісок в кредит, –  наразі невідомо.

Петро Бескупський також наголосив на відповідальності  органів місцевого самоврядування, керівників організацій та установ району за оперативне вирішення питання розчищення під’їзних доріг та вулиць  населених пунктів в разі ускладнення погодних умов.

На нараді також обговорили питання інвентаризації місць масового збору сміття в населених пунктах району. Зауважили, що їх обслуговування повинно бути в пріоритеті кожного голови та громади села. Наразі, майже всі сміттєзвалища по населених пунктах приведено до ладу.

Серед завдань, які були поставлені на нараді.  чільне місце зайняло питання підготовки всіх закладів до опалювального сезону. Злагоджена співпраця забезпечить уникнення в майбутньому непередбачуваних ситуацій та проблем. Тільки разом можна гідно підготувати район до осінньо-зимового періоду.