Християнське виховання

Будувати храми легше, ніж виховувати людину, яка вміє любити і служити ближньому,  вчитися молитися і працювати. Коли запитати сучасного підлітка: « Що означає  гарно жити?», «Матеріальне багатство, розкіш, дозвілля». Мало хто скаже: «Праця, доброзичливість, повага до людей далеких і близьких.»

Саме школа мусить шукати засобів, як повернути кожну дитину до Бога, до добра, дати в руки духовну зброю – десять Божих Заповідей. Лише за цієї умови,  саме з такого коріння зможе вирости міцне квітуче дерево – українська нація, з’являться гідні правнуки «славних прадідів великих».

Про важливість християнського виховання неодноразово говорив

К. Ушинський: «Є тільки один ідеал довершеності, перед яким схиляються всі народності, – це ідеал, що дає нам християнство…» Тільки у світі  Христової науки людина може творити чи робити  щось добре для суспільства, для сім’ї, для свого ближнього.

Виходячи із завдань християнської етики, стає зрозумілим, що цей навчальний предмет стає одним із головних у системі шкільних предметів, адже звернений до душі дитини, до її внутрішнього  світу, допомагає  стати справжньою людиною. Бо людина  часто занедбує свою душу, забуває, що вона образ і подоба Божа в прагненні досягнути певних успіхів у суспільстві, стає на перше місце матеріальні цінності, кар’єру, а не духовне життя.

За прикладом Ісуса ми повинні робити добрі вчинки, допомагати тим, хто потребує нашої підтримки, сумлінно виконувати свої обов’язки  перед Господом, ближніми, державою і суспільством. Любити тих, хто нас  любить і хто нас ображає. Любити так, як полюбив нас Усевишній Отець. І тоді насправді будемо тим світлом, яке світить усім, прославляючи добро і милосердя Господнє.

Сьогодні світ приходить до усвідомлення необхідності життя за законами тисячолітньої  давності, за законами мудрого вчителя – Біблії. Адже Біблія – свята книга, яку розгортаєш із трепетом у душі. У Біблії можна знайти відповідь на всі життєво важливі запитання. Вона змушує замислюватися над вчинками, поглядами, життям вцілому, навіть якщо воно тільки починається.

Історія України свідчить, що час руйнувати затягнувся, ми перестали творити і створювати. Наша молодь, школярі є надією України, їм належить будувати майбутнє держави. А це можливо тільки тоді, коли ми навчимося любити  і хто, як не Господь, навчить нас цього.

Позаду обласний конкурс авторських віршів, малюнків на біблійну тематику. Знавці Біблії, в якому учні Селищанського НВК брали участь.

На теренах району став підсумковим День Біблії, який був проведений на базі Білоусівського НВК. Учні нашого закладу з радістю прийняли запрошення, адже є багато напрацювань,  якими хочеться поділитися і разом з цим прославити Господа. У святкуванні взяли участь учні з авторськими віршами: Крук Денис (3 клас) «Бог. Мій охоронець», Леськова Іванна (7 клас) «Молитва за Україну». А Боднар Мілана (8 клас) свою любов до Бога передала у пісні «Отче Наш». Всі з задоволенням мали змогу розглянути виставку дитячих малюнків на біблійну тематику, де була представлена робота Крука Дениса «Ноїв ковчег».

Учні Селищанського НВК також є прихожанами місцевого Свято-Покровського храму і відвідують недільну школу, яку проводить протоієрей Іоанн Вільховецький.

Вони мали змогу привітати односельчан з Великоднем і днем жінок – мироносиць (Днем матері).

Прививаючи любов молодому поколінню до Слова Божого,  ми формуємо у дітей і молоді християнські якості любові, добра, справедливості, співчуття, співпереживання, толерантності. Їхні серце та розум сьогодні сповненні істин Святого Письма, а завтра здатні будувати державу без корупції та хабарництва, на ідеалах добра, громадянської честі, національної гіності.

 

Вчитель християнської етики

Влада Надія Петрівна