Хто «кришує» гральний бізнес у Сокирянах? (ВІДЕО)

Гральний бізнес в Україні повністю заборонили 2009 року. Однак ні для кого не є таємницею, що в Сокирянах функціонує цілий ряд нелегальних гральних закладів, а точніше – 4. До того ж, два з них –  під боком у влади  Сокирянської ОТГ. Впродовж останніх років активісти міськради, кажуть, активно боролися з «однорукими бандитами». Навіть дописи у всесвітній мережі Ігор Нажига  поширював, що, мов все закрили, побороли, з гральним бізнесом покінчено. Тим часом підпільні ігрові заклади у Сокирянах нікуди не зникли, а навіть відкрились нові.

      Своєрідний рейд з виявлення нелегальних ігрових клубів влаштували особисто керівники району Василь Козак та Петро Бескупський, за участю керівництва правоохоронних та фіскальних органів і засобів масової інформації.

Звичайно, всі ці підпільні ігрові об’єкти маскуються під якісь Інтернет-клуби, причому на більшості з них відсутні навіть вивіски. У них є вихід в Інтернет, але паралельно встановлена програма для гри, ігрове місце – системний  блок, монітор, клавіатура і мишка.

Розпочали свій обхід посадовці району із закладу, що розміщений на вулиці Грушевського, якраз навпроти вікон очільника Сокирянської ОТГ.  Як тільки переступили поріг цього закладу, відразу стало зрозуміло, куди потрапили – ззовні воно все так оформлено, як у казино: немає вікон, погане освітлення, накурено.

Адміністратор закладу – літня жінка, яка навіть не була оформлена працівником, плуталась у свідченнях і не могла пояснити, що це за «притон» і як він працює. Говорила вона, що грошові кошти беруть, однак касового апарату немає. Працівники податкової та райдержадміністрації  задокументували виявлені порушення, до того ж голова районної ради Василь Козак зобов’язав керівників Сокирянської  поліції  та служби надзвичайних ситуацій провести перевірки законності роботи таких об’єктів на території району.

Як і передбачали організатори «рейду», між власниками закладів існує налагоджена комунікація. Адже після того, як перевіряючі зайшли у приміщення на Грушевського,  інші заклади зачинилися з середини.

Відтак проблему підпільних гральних закладів, з точки зору існуючих законів, побороти важко. Фактично немає підстав притягувати до відповідальності працівників клубу, якщо вони самі не зізнаються. Відповідальність несе лише власник, встановити якого відразу неможливо. Очевидно, що реальні організатори цієї схеми не реєструють бізнес на себе. Навіть якщо суд прийме рішення, що ігрові заклади є незаконними, майно (дешеві монітори) арештують та приймуть рішення закрити заклад.  А власники на наступний день відновлять всю техніку, змінять назву фірми та продовжать свою незаконну діяльність.

Тож хто «кришує» роботу гральних закладів у Сокирянах? Не хотілося б безпідставно  звинувачувати будь-кого, але за дивним збігом обставин два з чотирьох, ніби Інтернет-клубів, розміщені поряд з приміщенням Сокирянської міської ради, більше того, один з цих закладів  працює в самій будівлі мерії. Крім того, подейкують, що керівництво міста має пряме відношення до будівлі комерційного призначення на розі вулиць Каштанової та Головної, де успішно функціонує  ще один гральний заклад. Тож, можливо, у владних кабінетах Сокирянської міської ради потрібно шукати особу, яка має прямий зиск від грального бізнесу в місті?

Все ж,  віримо, що у посадовців всіх рівнів вистачить повноважень і бажання побороти гральний бізнес на Сокирянщині.