Хто заробляє на наших яблуках?..

Тривоги, побоювання і замкнене коло проблем – такий підсумок урожайного року для садівників Сокирянщини і багатьох регіонів України, в яких вирощений щедрий урожай фруктів перестав втішати господарів, адже зібрати його – значить, працювати собі на збитки. І сьогодні картина в мальовничих райських садах плачевна і сумна… Яблука залишаються на деревах і довкола насаджень, бо їм склали смішну ціну…

А тим часом пальне за кілька днів додало до своєї і так заморської ціни… 5 грн.! Чим вивезти фрукти з саду ?  адже і АЗС не в змозі поставити ту кількість дизелю чи бензину, як раніше, за оптовими, а значить, нижчими цінами, нонсенс !!! Якщо ви хочете придбати його гуртом, – вас шокують ціною, що перевищує вартість вроздріб. Такого не було ! А тепер це – тема дня. То ж і відбуваються щоденно масові протести людей проти подорожчання перевезень і вартості пального. І кожен розуміє, що тут питання руба ставиться до Антимонопольного комітету,  який чомусь мовчить… НЕ просто не реагує на ситуацію, а губиться у листах-відписках, не вживаючи жодних заходів щодо врегулювання проблеми.

А тим часом плоди в садках падають, осипаються, доводячи до відчаю власників багаторічних насаджень, які в такий час ще й оточені потужними і чисельними перевірками. У садоводів, як правило, у вересні-жовтні починаються масові перевірки, це в той час, коли хочеться зібрати фрукти до дощів і морозів. Але і без того поганий настрій через замкнене коло проблем породжує звернення до місцевої влади і заклики до масових виступів та акції протесту проти свавілля, і тому й складається враження, що Х Т О С Ь наживається на бідах і проблемах садівника, який САМ садив, доглядає сад і вирощує продукцію дійсно вітамінну і якісну, створює нові робочі місця, а за свої старання має… ось такі болючі і прикрі факти – його ЗНИЩУЮТЬ.

Спокійно спостерігати, як занепадає галузь садівництва, у нас, звичайно, не будуть. Тому, як кажуть, забили у всі дзвони. Пішли листи-звернення, листи-клопотання у всі інстанції, ініційовані у Сокирянах, за підтримки відповідних вищих структур.

Рисунок22 Рисунок11

То ж сьогодні ми запросили до діалогу голову Сокирянської районної ради В.В.Козака, він же є і головою громадської структури – головою Ради Асоціації «Укрсадпром», депутата Чернівецької обласної ради, генерального директора садівничої корпорації «Дністер» М.О.Бабія та першого заступника голови Сокирянської РДА А.М.Маркевича, заступника голови Сокирянської районної ради О.С.Бойка.

Як ви уже змогли почути і переконатись, і садівники, і влада єдині  у припущенні, що проти них працює чітко заведений механізм ЗНИЩЕННЯ…Наразі чи не єдиний вихід із ситуації – активна робота Антимонопольного комітету. Садівники припускають, така низька ціна – змова монополістів. І вийти із замкнутого кола зможуть лише за допомогою державних органів. Адже прикладом слугує сусідня Польща, де держава дуже підтримала садівників.

В сезоні 2018 року виробники яблук в Польщі отримали неабияку можливість на ринку промислового яблука. Через приморозки в Китаї, виробництво китайського яблучного концентрату може суттєво скоротитись, цю нішу цілком можуть зайняти польські переробні підприємства і їх у всьому підтримала держава. А що у нас? Спільно і далі шукатимемо відповіді.

Владу до конкретної співпраці і діалогу «запрошують» садівники Сокирянщини. Свої вимоги вони висловлять 14 жовтня під час мирної акції протесту – говорить білоусівчанин Пецентій Дмитро: