Хтось всіма силами модернізує та оснащує лікувальні заклади, а інші – величезні кошти «закопують» у… кладовище

Є такий вислів, – «Той, хто закриває лікарню, – відкриває кладовище…» Моторошно, звичайно, але ситуацію у Сокирянському районі характеризує на всі 100%. У час, коли жителі очікують, що всі вільні кошти влада спрямує на збереження їх здоров ‘я та добробуту, у Сокирянській ОТГ вирішили, що доречніше буде фінансувати роботи на кладовищі, яких, можливо, там ніхто і не проводив.

Історію коболчинського кладовища, хоча за такі мільйонні трати доречніше було б назвати його екстра люксовим меморіальним комплексом, знають усі. Подейкують, що на нове «останнє пристанище» у міськраді планували витратити більше 3 мільйонів гривень. До слова, чималі суми уже вкладені у цей грандіозний проєкт. Відслідкувати це можна на єдиному веб-порталі використання публічних коштів (https://spending.gov.ua/new/).

Так, у 2017 році Сокирянська міська рада перерахувала ПП «ВІТАЛЛА ПЛЮС» майже 300 тисяч гривень на будівництво сільського кладовища. У 2018 році суми сягнули майже 400 тисяч. У минулому році підприємство отримало від міськради ще 240 тисяч гривень. (див. фото). Підрахувавши, отримаємо майже 1 мільйон гривень бюджетних коштів, які чиновники та підрядники «поховали», так би мовити, першими на коболчинському кладовищі.

Вже наприкінці березня цього року стає відомо, що Сокирянська міська рада надала ще одне платіжне доручення, на суму 198 тисяч гривень за виконання робіт з будівництва місця вічного спочинку. Більше того, 25 березня посадовцями міськради було оголошено конкурс на продовження цих робіт. Звичайно ж, тендер виграв все той ж приватний підприємець. З ним уклали договір на суму 240 тисяч гривень.

Все б нічого, але з’явилася інформація, що за майже 200 тисяч гривень, які міськрада мала перерахувати будівельнику вже у цьому році, на кладовищі нічого не було зроблено. Відтак, комісією у складі представників районної державної адміністрації та районної ради, правоохоронних органів району, за участю секретаря Сокирянської міської ради було обстежено зазначене кладовище на предмет фактичного проведення ремонтно-будівельних робіт. В ході обстеження об’єкту та аналізу затверджених актів виконаних робіт, які передані на фінансування на підставі укладеного договору, було виявлено, що в документи внесено неправдиві відомості щодо використання бюджетних коштів. Зокрема, товари, роботи та послуги надаються сумнівними контрагентами за значно завищеними цінами, в актах відображено взагалі неіснуючі господарські операції, незважаючи на те, що в документах значиться виконання робіт, фактично в цьому році нічого зроблено не було.

Тож за що ці гроші мали забрати із наших з вами кишень? Ба більше, як дозволяють цим чиновникам норми моралі та принципи обмежувати у фінансуванні наш лікувальний заклад і стверджувати, що грошей у міському бюджеті обмаль? Чи, може, їх там і дійсно не знайти… Маємо на увазі мораль, совість, честь та гідність!

Сподіваємося, що правоохоронці не залишать цю обурюючу подію поза своєю увагою і дадуть правову оцінку вчинкам усіх причетних.