Хитрий розрахунок на громадських слуханнях, або як у Романківцях сільський голова нахабно забрав у людей право голосу (ВІДЕО)

Для чого проводять громадські слухання? Питання зовсім не риторичне, завжди має конкретну відповідь. На нього приходять люди, які у законний, гарантований їм державою спосіб, прагнуть висловити власну думку та бачення вирішення тієї чи іншої проблеми. Громадськість обговорює питання, висувають декілька позицій розв’язку, за які потім голосують, обираючи більшістю найбільш правильне. Так повинно бути тоді, коли влада та громадськість діють в межах законного поля, а ще головніше – в межах своєї совісті та порядності!

Але така історія зовсім не про слухання, яке вчора відбулося в селі Романківці. Обговорювали, вже звичну, децентралізацію. Нібито почути селян завітали представники обласних органів – заступник голови ОДА Гостюк Василь Іванович, директор Центру розвитку місцевого самоврядування Татарчук Тетяна Михайлівна, Прокопець Євген Дмитрович – регіональний консультант з бюджетних питань, Бабюк Ігор Орестович – регіональний консультант з місцевого економічного розвитку та Романенко Валерій Васильович – голова Вашковецької ОТГ.

Романківчанам потрібно було обрати свій подальший шлях. Варіантів, як зазначили чисельні виступаючі, було лише три – об’єднуватися із Вашковецькою ОТГ, намагатися вже в черговий раз створити Романковецьку об’єднану громаду, або ж прийняти рішення про приєднання до Сокирянської ОТГ.

Варто згадати, що ще декілька днів назад Валерій Ваданюк, романковецький сільський голова, на зустрічі із депутатами та головою обласної ради Іваном Мунтяном із трибуни заявляв, що в селі люди хочуть об’єднуватися із Сокирянською ОТГ. А вже вчора на зустрічі керманич змінив свою думку та відверто «підлаштував» громадське голосування під свою та ще кількох депутатів позицію, щодо подальшої долі села.

Представники області виступили та наголосили на можливостях які відкриваються перед громадами, розповіли про бюджетні та соціально-економічні особливості. Незрозумілою була позиція заступника голови ОДА Василя Гостюка, який запевняв, що на найближчій сесії обласної адміністрації не розглядатимуть питання децентралізації в Сокирянському районі. Хоча, ще декілька днів тому, голова обласної ради Іван Мунтян наголосив, що якщо сільські ради приймуть якісь рішення стосовно наболілого питання, вони розглядатимуться в Чернівцях.

Слово брав і голова Вашковецької ОТГ Валерій Романенко. На початку свого виступу він зауважив, що не приїхав у Романківці когось агітувати, але далі свою промову він побудував у найкращих традиціях пропаганди неймовірно успішного життя у Вашковецькій ОТГ. Але ще на початку зустрічі було помітно, що варіант об’єднання із Вашківцями романківчани навіть не допускають. Зауважимо, що голова Сокирянської міської ОТГ пан Равлик на цю зустріч не завітав. А навіщо? Йому вигідніше розпоряджатися життям людей тільки із двох населених пунктів?

На голосування сільський голова Ваданюк виніс дві пропозиції. Першим був варіант, який передбачав створення Романковецької ОТГ, за умови, якщо відгукнеться хоча б одне сусіднє село, а другим – об’єднання із Сокирянською ОТГ. Те що було далі назвати нормальним, справедливим голосуванням неможливо. Було очевидно, що людей заплутали. За створення Романківецької ОТГ проголосувало трохи більше ста людей із дуже чисельної аудиторії присутніх. Далі головуючий запитав хто проти такого рішення. Неусвідомлюючи, який хитрий план підготували деякі представники влади села, люди не звернули на це уваги та масово не проголосували проти цієї пропозиції, чекаючи коли перейдуть до другого пункту, який імпонував більшості. А другий варіант, до якого була схильна переважна більшість у залі сільський голова навіть не поставив на голосування. Мовляв, чого вони не проголосували проти першої пропозиції…

Цинічність та чистий розрахунок – ось як можна охарактеризувати результат голосувань у Романківцях. До таких махінацій ми вже звикли, та дивує, чому людей не захотіли почути представники області. Вони прекрасно бачили та чули ту хвилю невдоволених, які мали інакшу думку, право на висловлювання якої у них забрав сільський голова Ваданюк та групка депутатів-однодумців і так званих активістів.

Виникає питання, для чого так ганебно лицемірити та збирати людей і недільний день, коли результат вже заздалегідь розрахований? Результат, який не працюватиме на благо людей, а задовольнить особисті амбіції. Ваданюк та Романенко в один голос кричали про те, що хто носитиме корону зовсім не важливо? Та ні – це головне! А люди?

Що ж тепер, жителям Романківців залишається вкотре чекати, хто ж відгукнеться на їхню пропозицію створити ОТГ. Та цікаво, чи захочуть люди із інших сіл стати одним цілим із романківчанами, які можуть дозволити собі цинічно обманювати та маніпулювати людьми, які просто хотіли висловити свою думку?