І цей непростий навчальний рік буде завершено організовано – запевнила у ексклюзивному інтерв’ю ТРО «Сокиряни» Галина Іванівна Рябко, начальник відділу освіти Сокирянської РДА
ФотоDSC0200

– Галино Іванівно, карантин вніс свої корективи у освітній процес навчальних закладів Сокирянщини. Чи були готові школи до тривалих обмежень і, взагалі, до такого серйозного виклику, як дистанційне навчання?

– Відверто кажучи, до такого тривалого карантину ми не були готові. Попередньо ми мали карантинні перерви,  пов’язані зі спалахом ГРВІ, але вони тривали не більше двох тижнів у різних школах – почергово. Але таких довготривалих обмежень не було. Тому нам спільно з педагогами Сокирянщини довелося відразу ж братися за вивчення методології дистанційного навчання, аби вдало її реалізовувати, згідно всіх вимог.

– З якими труднощами довелося зіткнутися педагогам району і як їх вирішували?

– Головною перепоною стало те, що не всі дітки мають необхідне технічне забезпечення для дистанційного навчання. В основному освітній процес забезпечувався завдяки відеоплатформі «Zoom», а для цього необхідно було, щоб у кожного учня вдома був комп’ютер, ноутбук, або ж, принаймні, смартфон, а головне – інтернет зв’язок. Звичайно, не у всіх дітей це є. Тому вчителі, виходячи із наявних умов, змушені були шукати альтернативні шляхи забезпечення освітнього процесу. Ми розуміємо, що надсилати домашнє завдання на «Viber» – це не дистанційне навчання. Тому всі освітні заклади району намагалися знайти найоптимальніші та найкомфортніші умови для засвоєння шкільного матеріалу. А те, що не вдасться пройти в умовах дистанційного навчання вчителі та учні матимуть змогу повторити та вивчити у вересні майбутнього навчального року.

– Можливо, є якісь сучасні рішення, які планується реалізовувати і надалі?

– Переваги дистанційного навчання оцінили вихованці та викладачі позашкільних закладів освіти. Адже за цей час було проведено надзвичайно багато онлайн майстер-класів. Також сподобалася ідея відео спортивних тренувань. Досвід у нас вже є, тому, можливо, такі практики впроваджуватимемо і надалі. Це зручно, а головне – цікаво для дітей.

– Розкажіть, будь ласка, які нові напрацювання мають педколективи шкіл, хто з учителів дійсно зумів вести грамотний і дієвий онлайн діалог?

– У нас всі школи району навчалися дистанційно, кожен заклад використовував зручні методи. Але, звичайно, лідери онлайн освіти – це великі школи та ті заклади, де достатнє комп’ютерне оснащення і педагоги, що вдало опановують виклики сьогодення. Вони можуть, навіть, продемонструвати достойні майстер-класи проведення, не тільки, уроків, а й педагогічних нарад та зборів. Відділ освіти також не відставав від сучасних рішень, усі наші засідання колегій та наради з директорами також проходили на платформі «Zoom».

Мені також приємно зазначити, що вчителі в процесі дистанційного навчання використовували різні методи – пояснення, тестування, презентації, віртуальні екскурсії і так далі.

– Галино Іванівно, напевне, найбільше турбує наших читачів питання, як завершиться навчальний рік? Як вручатимуть атестати і що буде із випускними вечорами?

– Наш навчальний рік завершиться без занять та дітей у стінах рідних навчальних закладів, всі продовжують навчатися вдома. Для школярів 4-х та 9-х класів відмінили державну підсумкову атестацію. Навчання завершиться 25 травня без свята останнього дзвоника та випускних вечорів.

Підсумкові оцінки вчителі виставлятимуть на основі балів за перший семестр, тих результатів, які отримали до карантину і, відповідно, під час дистанційного навчання. Кожен вчитель, виставляючи підсумковий бал, має обов’язково повідомити про це учня.

Також відмінено традиційні практики для школярів 5-8 класів та десятикласників.

– І наостанок, як відбуватиметься ЗНО? В які терміни та за яких умов?

– Зовнішнє незалежне оцінювання обов’язково відбудеться. Якщо все буде гаразд і карантин завершиться до початку червня, пробне ЗНО триватиме з 17 червня, а основна сесія тестування – з 26 червня. Але якщо карантинні обмеження продовжать, ці терміни перенесуть, відповідно, на липень.

– Дякуємо Вам за коментар. Школярам та освітянам Сокирянщини побажаємо вдало закінчити цей непростий навчальний рік.