Інформує Сокирянська ОДПІ

Для підприємців на загальній системі оподаткування у 2016 році збільшено ставки ПДФО та знижено розмір ЄСВ

З 1 січня 2016 року Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 р. № 909-VIII внесено низку змін до норм податкового законодавства.

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області роз’яснюють, основним нововведенням в загальній системі оподаткування для підприємців збільшення основної ставки ПДФО – тепер вона становить 18%. Ця ставка буде застосовуватися для всіх обсягів отриманих доходів, тобто поділу на 15% і 20%, як раніше, не буде.

Змінено теж Закон України «Про  збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI. Відтепер фізособи – підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, сплачують ЄСВ, як і інші платники ЄСВ з 1 січня 2016 року за ставкою 22%.

Що стосується розрахунку оподатковуваної бази та сплати авансових платежів з ПДФО, то слід відзначити наступне. Якщо раніше аванси платили виходячи з даних минулого року, то зараз це слід робити виходячи з роботи в поточних кварталах. На підставі записів з Книзі обліку доходів і витрат, в термін до 20 числа наступного місяця після закінчення кварталу, слід вивести результат і зробити авансовий платіж за минулий квартал 2016 р. (до 20 квітня, липня і жовтня).

У відомстві наголошують, за перший квартал 2016 р. авансові платежі необхідно сплатити до 20.04.2016 р.

Слід зазначити, якщо в кварталі був отриманий збиток – платіж не проводиться. Остаточний розрахунок результатів діяльності буде відбуватися за підсумками роботи за рік, відповідно за 4 квартал авансових платежів не буде.

Нагадаємо, що Наказом Міністерства фінансів України  від 2 жовтня 2015 року №859 затверджено нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо її заповнення.

Порядок ведення обліку доходів і витрат, що відображаються у Книзі обліку доходів і витрат залишився незмінним.

 

 

Начальник

Сокирянської ОДПІ                                                                                                            А. М. Петрів

Зміни до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість

12.01.2016 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 року № 1177 «Про внесення змін до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість» (далі – Постанова № 1177), якою внесено зміни до  постанови Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (далі – Постанова № 569). Положення Постанови № 569 приведено у відповідність до норм Податкового кодексу України (далі – Кодекс), які набрали чинності з 1 січня 2016 року в частині електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – ПДВ).

Зокрема, передбачено що платникам податку – суб’єктам спеціального режиму оподаткування додатково Державною казначейською службою України автоматично на безоплатній основі відкриваються:

електронні рахунки, призначені для перерахування коштів до державного бюджету та на спеціальні рахунки, для здійснення операцій з постачання/надання сільськогосподарських товарів/послуг (крім зернових і технічних культур та продукції тваринництва, визначених пунктом 209.19 статті 209 Кодексу);

електронні рахунки, призначені для перерахування коштів до державного бюджету та на спеціальні рахунки, для здійснення операцій з постачання зернових та технічних культур, визначених пунктом 209.19 статті 209 Кодексу;

електронні рахунки, призначені для перерахування коштів до державного бюджету та на їх спеціальні рахунки, для здійснення операцій з постачання продукції тваринництва, визначеної пунктом 209.19 статті 209 Кодексу.

Врегульовано питання врахування у системі електронного адміністрування ПДВ особливостей для платників, що застосовують касовий метод податкового обліку.

Начальник

Cокирянської ОДПІ                                                                                    А. М. Петрів

ДФС Буковини: відкриті казначейські рахунки об’єднаних територіальних громад

 

Сокирянська ОДПІ ГУ ДФС  у Чернівецькій області повідомляє,у зв’язку з об’єднанням у 2015 році територіальних громад сіл, селищ, міст з 5 січня 2016 року Державною казначейською службою України відкриті рахунки для зарахування надходжень до бюджетів об’єднаних територіальних громад згідно із переліком видів надходжень та рівнів бюджетів.

Реквізити рахунків для зарахування надходжень до об’єднаних територіальних громад доводиться платникам податків виключно в частині податків i зборів, що підлягають зарахуванню до місцевих бюджетів (на заміну тих, що були закриті з 05.01.2016 року). Для сплати податків i зборів, що підлягають зарахуванню до державного бюджету, продовжують діяти ті самі рахунки, що були відкриті у 2015 бюджетному році.

Перелік рахунків для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів розміщено на офіційному порталі Територіальних органів ДФС у Чернівецькій області в розділі «Бюджетні рахунки» за посиланням: http://cv.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/.

 

 

Начальник

Сокирянської ОДПІ                                                                                   А. М. Петрів

ДФС Буковини: у січні 2016 року продовжують діяти попередні бюджетні рахунки

 

Фахівці Сокирянської ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області звертають увагу платників податків, що у січні 2016 році продовжують діяти попередні рахунки для сплати податків і зборів до державного й місцевого бюджетів та ЄСВ.

З рахунками можна ознайомитись на офіційному порталі Територіальних органів ДФС у Чернівецькій області у рубриці «Бюджетні рахунки» за посиланням: http://cv.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/.

В разі зміни рахунків буде повідомлено додатково.

 

 

Начальник

Сокирянської ОДПІ                                                                                   А. М. Петрів