Інформує Сокирянська ОДПІ
1475645993_1454681558_1447743248_1434518142_1432114421_1425637666_odpy

З метою організації роботи щодо легалізації доходів та  найманої робочої сили, наповнення дохідної частини бюджету, а також недопущення порушень суб’єктами господарювання податкового та іншого законодавства під час виплати заробітної плати  створено робочі групи при Сокирянській та Кельменецькій районних державних адміністраціях, Новодністровській та Сокирянській міських радах, до складу яких входять працівники Сокирянського управління ГУ ДФС у Чернівецькій області  та Сокирянської ОДПІ.

Членами робочих груп відповідно до плану-графіка  здійснюються виїзди в населені пункти для контролю за додержанням суб’єктами господарювання чинного законодавства, зокрема податкового та іншого законодавства під час виплати заробітної плати та інших доходів громадянам, використання праці найманих осіб, а також з питань залучення до державної реєстрації фізичних осіб, які провадять підприємницьку діяльність без державної реєстрації.

З початку 2018 року  робочою групою з питань легалізації  виплати заробітної  плати та зайнятості населення здійснено 78 обстежень (виїздів-перевірок), перевірено 171 суб’єкт господарювання (22 юридичних та 149 фізичних осіб підприємців),  в ході яких  роз’яснено трудове та податкове законодавство, а також відповідальність за порушення у сфері оформлення найманої робочої сили. Зауваження,  які зроблені в ході обстеження,  беруться керівниками підприємств до відома та негайно виправляються.

Як результат, станом на 20.09.2018 року починаючи з  червня місяця п.р. вже зареєстрували свою підприємницьку діяльність 181 громадянин. З них,  найбільше в галузі торгівлі – 96 СГД,   надання побутових послуг   – 20 СГД,  перевезення вантажів – 12 СГД , у сфері          громадського харчування – 7 СГД.

Крім того, в результаті проведеної роботи працевлаштовано 807 фізичних осіб. З них найбільше – у сільському господарстві – 229, в галузі торгівлі – 185, у сфері громадського харчування – 83, будівництва – 130, виробництва хліба – 16, надання послуг  вантажним транспортом – 23 та ін.

Однак, слід відмітити, що деякими суб’єктами господарської діяльності  й досі порушуються законодавчо встановлені норми виплати заробітної плати, а саме, нараховують заробітну плату нижче встановленого законодавством мінімального розміру працівникам: ТОВ “ФТС С.К.О.Р.П.- І”, ТОВ “МАРКЕТ”, СТ “РОМАНКІВЕЦЬКЕ”, ПП ” ВІТАЛЛА ПЛЮС “, ТОВ “БІЗНЕС ГРУПС УКРАЇНА”, ТОВ “ДЕС”, МП “СКІФ”, ДП “ДЕП”, ПП “ЕКСПРЕС I”, ПП “ЗАХІД СІТІ”

Також є ряд СГД, які здійснюють діяльність на території Сокирянського району, а податок з доходів фізичних осіб сплачують за місцем реєстрації. Одним із найбільш потужних підприємств є ТОВ «Дністрові сади», яке використовує земельні ділянки пайового фонду (с.Селище) та найману працю – жителів Сокирянського району в значній кількості. За рахунок несплати податку з доходів фізичних осіб із заробітної плати до бюджету нашого району  не до поступає орієнтовно  120 тис.грн. податку щомісячно.

Одним з  проблемних питань залишається здійснення діяльності у сфері заготівлі та збуту сільськогосподарської продукції зернових, бобових, овочево-плодових культур без оформлення відповідної документації, та через які проходять тисячі тонн неоподаткованої продукції та найманої робочої сили.

Крім того, мають місце випадки так званої  «стихійної» торгівлі на ринках сіл району міст Сокиряни, Новодністровськ.

На 2018 рік перед робочою групою ставляться завдання ще більш конкретної роботи з СГД району, яка повинна бути направлена на випередження всіх негативних явищ, що впливають на виплату заробітної плати, її розмір, легалізацію та своєчасність доставки до працюючих. Тому, повинна бути співпраця всіх гілок влади у районі, щоб забезпечити належний соціальний захист населення, ріст економіки держави, рівень пенсійного забезпечення.

В.о.начальника Сокирянського управління ГУ ДФС у Чернівецькій області  

 

Н.ПИЖІВСЬКА