Інспектування, які багатьох підприємців Сокирян довели майже до банкрутства, визнанні незаконними?

Раніше журналісти Північно-Бесарабського інформаційного порталу розповідали, як під приводом розширення податкової бази посадовці Сокирянської міської влади зводили рахунки, замовляючи тотальні перевірки та репресії неугідних підприємців. Відтак  Сокирянська міська рада  в своєму листі від 23 червня 2018 року вказала Управлінню Держпраці в Чернівецькій області  вичерпний перелік  приватних підприємців, яких  необхідно оштрафувати.

Звичайно, ні міська рада,  ні посадовці інспекції не оприлюднили цей «чорний список» репресій. Втім , директор «ТРО «Сокиряни» Ростислав Бузило отримав на свій запит результати інспектування Управління держпраці в Чернівецькій області.

001 (4) 001 (2) 001 (3) За «дивним збігом» обставин, до цього переліку потрапили лише підприємці, які, або самі в неприязних стосунках із керівництвом міста, або їх родичі чи близькі. Однієою з перших перевірку за руку привів Володимир Чорний до торгового об’єкту матері журналіста – Лідії Бузило. Видно,  правда сильно очі пече.

Як на нас, в більшості випадків порушення, виявлені в ході інспектування,  були притягнуті за вуха. Відтак, у випадках,  коли бізнесмени звертались для захисту до судових органів, останні скасовували накладені штрафи. Втім «драконівські» штрафи змусили деяких підприємців  згортати бізнес.

Уже найближчим часом цей «засіб лояльності» Сокирянська міська рада, скоріш за все,  втратить. Адже 14 травня 2019 року інспекційні відвідування роботодавців з питань дотримання законодавства з праці та виїзні перевірки Держпраці з метою перевірки, які проводять такі відвідування інспектори місцевих рад, скасовано. Про це повідомляє інтернет-ресурс news.dtkt.ua.

14 травня 2019 року  Шостий апеляційний адмінсуд м. Києва своїм рішенням скасував постанову КМУ від 29 квітня 2017 року №295 «Про деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Даний урядовий документ  затверджував Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.

Наразі на сайті судових рішень ще не оприлюднено цього рішення і відповідного  документу. Проте вже зараз можна сказати одне – Кабінет міністрів України має право подати касацію і тільки Верховний суд зможе поставити крапку у цьому питанні.

Силу постанова суду апеляційної інстанції набирає з дати її прийняття.