Керівництво Сокирянської ОТГ вчергове викрите у брехні, або у Коболчині з’явиться надсучасне та надкоштовне … кладовище (ДОКУМЕНТИ)

Є новий «напівтаємний»  план  у Равлика і Гринюка… і вартує він … кілька мільйонів. З брехні починається потрібна для жителів Коболчина справа – облаштування нового сільського кладовища. Вже кілька тижнів районом ширяться чутки про мегавартісне місце поховань у селі, що входить до складу Сокирянської ОТГ. Одні не вірять, інші –  обурюються, адже на дороги, новий водогін чи іншу інфраструктуру в Сокирянській ОТГ коштів немає, а три з лишнім мільйони на кладовище – знайшлося, мовляв, таке враження,  що керівництво  Сокирянської ОТГ бажає лише скоріше поховати всіх красиво та помпезно. У свою чергу, наближені до міської ради  особи все заперечують, мовляв,  буде в Коболчині нове кладовище, однак,  лише за 300 тис., а не за космічні суми. До того ж,  днями на офіційно-брехливому сайті Сокирянської ОТГ розміщено інформацію.  Тож «Телерадіоорганізація «Сокиряни» вирішила внести ясність в ситуацію з новим будівництвом, спростувати чутки, або ж, навпаки, підтвердити їх.

Відтак, на адресу Сокирянської міської ради 22 вересня був направлений запит на інформацію з проханням надати копії Рішення Сокирянської міської ради про виділення коштів на будівництво кладовища у с.Коболчин,  зведеного кошторису витрат по будівництву, робочого проекту будівництва кладовища с.Коболчин, договору підряду з ПП «Віталла плюс» а також документів, що підтверджують проведення тендерних процедур з будівництва у  с.Коболчин.

Однак, керівництво Сокирянської ОТГ, свідомо приховуючи реальний стан справ, представило  на запит лише рішення ради, договір підряду та звіт про укладені договори. Що стало зрозуміло згодом, коли ми почали переглядати документи. Так,  дійсно 11 вересня 2017 року між Сокирянською міською радою та ПП «Віталла Плюс»  укладено договір на  виконання робіт з будівництва сільського кладовища у селі Коболчин на 300 тис. грн., а 18.09.2017 кошти вже були перераховані приватному підприємству. Однак, у договорі  Сокирянською ОТГ замовлено будівництво не всього кладовища, а лише по пусковому комплексу №1 і роботи визначені на підставі кошторису. Що це за таємничий кошторис, який так приховує Сокирянска ОТГ?

Незважаючи на конспіративність пана мера і його посіпак,  журналістам вдалось роздобути копію «засекреченого» кошторису будівництва кладовища у селі Коболчин. Як зазначено в документі, роботи мають проводитись по трьох пускових комплексах і загальна їх вартість – 3 млн. 114 тис. 116 грн.. З них  –  першого пускового комплексу, а саме «об’єктів основного призначення» – 1 млн. 181 тис.грн., другого, тобто,  під’їзної дороги – 434 тис. грн., а на благоустрій і озеленення кладовища у Коболчині Сокирянська міська рада планує витратити  аж 1,5 млн. грн.. Причому даний кошторис вже затверджено виконавчим комітетом міськради 30 серпня 2017 року. Відтак виникає цілком закономірне питання,  якщо нове кладовище у Коболчині вартуватиме 3,1 млн. грн., тож скільки у Сокирянах буде заплановано витратити на нове місце поховань? Не менше 10?

Відтак, розпочне дерибан бюджетних коштів спеціаліст у цій справі, раніше судимий,  Борис Швець. Одне з його підприємств «Віталла плюс» взялося «освоїти» до кінця року – 300 тис. грн.. Схема вже накатана на реконструкції Сокирянських очисних споруд,  де впродовж майже десятиліття  «освоювались» подібні транші. Причому,  Сокирянська міська рада уклала угоду з ПП «Віталла плюс» без будь-яких тендерних процедур. А навіщо, наш  зможе!

Ми побували у селі Коболчин та поцікавились, чи знають місцеві жителі про таке грандіозне будівництво у їх населеному пункті, на диво, жоден коболчинець не зміг відповісти, де має бути нове кладовище. Підозрюємо, що у найближчому майбутньому сельчани і не побачать завершення будівництва цього об’єкту, адже  навіть якщо щороку Сокирянська міська рада виділятиме по 300 тис. грн., то стрічку перерізати вони будуть не раніше, ніж за 11 років. Відтак бажаючим померти у Коболчині доведеться трошечки потерпіти.